ViA/Valmiera Glass trillerī apspēlē saldeniekus

20.Oktobris, 2015

Piektdienas vakarā lieliskas emocijas kuplā skaitā Valmieras 5. vidusskolas sporta hallē sanākušajiem līdzjutējiem sagādāja ViA/Valmiera Glass basketbolisti, kuri LBL 2. divīzijas čempionāta A grupā pašā mača galotnē prata atspēlēties un pieveica vēl pērn virslīgā spēlējušo BK Saldus komandu.

LĪDERIS! ViA/Valmiera Glass sastāvā pieredzējušākais un meistarīgākais vīrs ir Oto Grīnbergs, kurš komandas interesēs joprojām sekmīgi apvieno gan interesantu darbu akciju sabiedrībā Valmieras stikla šķiedra, gan savu hobiju — basketbolu. Foto no ViA/Valmiera Glass arhīva

ViA/Valmiera Glass – BK Saldus 87:83 (14:20, 20:26, 18:24, 35:13)Viesu sastāvā no pērnās sezonas palicis trio no starta piecnieka — Edgars Buiķis, Krists Pīternieks un Jānis Līcītis. Viņi tad nu arī bija galvenie, kas  pārliecinoši kontrolēja mača gaitu pirmajā puslaikā, visai bieži izspēlējot kombinācijas līdz brīviem metieniem, kurus realizēja ar augstu precizitāti. Mājinieki, kuru rindās pirmajā puslaikā stabilākais punktu guvējs bija Oto Grīnbergs, bieži iekrita aizsardzībā, savukārt uzbrukumi, biežāk izvēloties metienus no distances, kāroto rezultātu nenesa... Saldenieki vienubrīd panāca pat 20 punktu pārsvaru, tikai otrās ceturtdaļas beigās mājiniekiem, lielā mērā pateicoties Sandra Vītola aktivitātei abos laukuma galos, ļāva pietuvoties rezultātā līdz 12 punktiem — puslaiks 46:34 par labu BK Saldus. Kaut arī pēc pārtraukuma viesi turpināja dominēt laukumā, valmierieši panikā nekrita, pacietīgi meklējot savas iespējas, kuras šoreiz izrādījās uz tālmetienu līnijas. Tieši ar veselu trejaču kanonādi — piecus metienus laikā no 34. līdz 36. spēles minūtei saldenieku grozā trāpīja Renārs Apsītis, Toms Kohanovs, Oto Grīnbergs un divreiz atkal Renārs Apsītis — mājinieki no sev nelabvēlīga 56:73 rezultāta, kad jāspēlē vēl bija četrarpus minūtes, panāca jau pavisam cerīgu tikai 4 punktu deficītu — 71:75.