Viedais luksofors Cēsu ielā

- 26.Jūlijs, 2022
Laikrakstā

Valmieras pilsētas satiksmes shēmā viens no šaurākajiem pudeles kakliņiem ir tilts pār Gauju pilsētas centrā.

Pārgaujas pusē transporta plūsmu ļoti būtiski ietekmē gājēju pāreja uz Cēsu ielas pie Vidzemes Augstskolas auto stāvlaukuma, tā ir salīdzinoši intensīva kājāmgājēju, retāk arī velosipēdistu un skūteristu pārejas vieta abos virzienos.

Tajā pašā laikā rotācijas aplis pie Valmieras autoostas ir viena no noslogotākajām pilsētas centra daļām, to stundā šķērso vidēji 1100 transportlīdzekļi. Gājēju pāreju projektēšanas noteikumi paredz uzstādīt luksoforu signalizāciju gājēju pārejās ar satiksmes intensitāti, kur gājēju un transportlīdzekļu summas ir lielākas par 500 vienībām.

Lai samazinātu īslaicīgu automašīnu rindu veidošanos rīta un vakara maksimumstundās, pie gājēju pārejas Cēsu ielā luksofors bija ieplānots rotācijas apļa projekta realizācijas laikā, jau laikus šeit zemē guldot visas nepieciešamās apakšzemes komunikācijas.

KATRAM SAVS LAIKS! Kamēr Cēsu ielas braucamo daļu apturējis luksofora sarkanais signāls, tikmēr šķērsot brauktuvi bez problēmām var gājēji un velosipēdisti. Kā Liesma vakar priekšpusdienā secināja, nav problēmu ar jaunās kārtības ievērošanu autovadītājiem, kamēr gājēju vidū, izrādās, ir gana daudz daltoniķu (cilvēku, kuri neatšķir krāsas) vai vismaz tādu īpatņu, kuri pat nepamet acis uz luksoforu, vienkārši slāj pāri ielai... Jā, te varbūt derētu pirmajā laikā biežāk uzturēties policistiem ar soda kvīšu grāmatiņām, iespējams, ar naudas palīdzību ne vienu vien varētu no daltonisma izārstēt. Kopumā luksofora funkcionēšana vismaz pagaidām atstāj labu iespaidu, jo nepieciešamības gadījumā gaismas signāli, dodot priekšroku gan gājējiem, gan braucējiem, mainās ļoti raiti. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru