Vienas partijas piemiņdiena

- 16.Marts, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Vakardien Saeima uzkrītoši «elegantā» veidā noraidīja Nacionālās apvienības vēlmi kalendārā atkal ierakstīt 16. martu kā piemiņas dienu. Tādā veidā parlamenta tagadējais sasaukums izrādīja sabiedrībai, par cik apsviedīgu un «labi ieeļļotu» politisko mehānismu tas uztrenējies savu pilnvaru gados.

NA ir praktiski monopolizējusi 16. marta aktivitātes, Lestenes memoriālu un visu «leģionāru tēmu». Tai nevajadzētu brīnīties, kāpēc priekšlikums neatrada sabiedrotos. Kurš Saeimā, priekšvēlēšanu cīņai sākoties, būs tāds muļķis, lai lietu ūdeni uz svešām dzirnavām? (Amizants bija Ingunas Sudrabas un Gunāra Kūtra, arī Ringolda Baloža balsojums par atceres dienas noteikšanu. Tiešām viņi cer tādā ceļā atrast vietu NA listē? Varbūt tikai atbrīvoties no Maskavas marionešu slavas, kas pielipināta partijai No sirds Latvijai?)

Kamdēļ abām pārējām koalīcijas partijām vajadzētu izpalīdzēt nacionāļiem, stiprināt viņiem reputāciju? Visticamāk, zaļzemnieki un arī Vienotība cer rudenī kaut nedaudz «nokost» sev no NA elektorāta «saprātīgās» daļas. Pēc jaunpartiju savairošanās un Latvijas Reģionu apvienības spēcināšanās abi valdības «vecie blēži» apzinās, cik sīva rudenī būs cīņa par vēlētāju balsīm: ne tikai vajadzēs uzmanīt svārstīgākos pašu atbalstītājus, bet arī daudz cītīgāk vilināt pie sevis «svešus» vēlētājus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru