Viesojas draugi no Gīterslo

- 9.Maijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

26. aprīlī ar košu ugunsdzēsēju auto Valmierā ieradās vācu draugi no Gīterslo — Dirks Holtkamps un Erihs Peics. Vizītes laikā, kā ierasts, tika apvienots patīkamais ar lietderīgo, un lielā sarkanā mašīna taisnā ceļā brauca uz Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestādi «Auseklītis».

Pārsteigums bērniem neaprakstāms — ar lielo ugunsdzēsēju auto tika izvizināti katras grupiņas bērni. Kad mazos ķiparus cēla mašīnā, actiņas tiem mirdzēja tikpat koši kā zilās bākugunis uz auto jumta. Sarkanais ugunsdzēsēju auto, kursējot pa Kocēnu ielām, dažiem pat radīja izbrīnu, jo šāds spēkrats, tik neatlaidīgi riņķojot, liek sirdij pukstēt straujāk. Novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, pavadot spīdīgo auto, lika saprast, ka šoreiz satraukumam nav pamata, un pirmā iepazīšanās ar ugunsdzēsības lietām bērniem paliks jaukās atmiņās. Holtkampa kungs Valmieras pusē viesojās jau septīto reizi, un arī šajā reizē tika atvestas sarūpētās dāvanas, šoreiz bērnudārzam «Auseklītis».

Nākamā diena tika pavadīta Burtnieku novadā. Burtnieku novada domes priekšsēdētājs Guntars Štrombergs un attīstības nodaļas vadītājs Valērijs Seilis iepazīstināja viesus ar Rencēnu pagastā esošo Valdorfa skolu, koka rotaļlietu ražotni «Varis Toys», Burtnieku novada pašvaldību, Matīšu pagasta pārvaldi, Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju depo un Matīšu baznīcu. Pēcpusdienā Valmieras domes laukumā notika svinīga ugunsdzēsēju auto pasniegšana. Holtkampa kungs, pasniedzot auto atslēgas biedrības «Valmieras – Gīterslo reģionu sadarbībai» valdes loceklim Vitautam Staņam, novēlēja, lai ugunsdzēsēju mašīnai pēc iespējas mazāk būtu nepieciešamība izbraukt uz dažādiem notikumiem.

Dirks Holtkamps ir Gīterslo apriņķa Hercebrokas-Klārholcas domes priekšsēdētāja vietnieks, un tieši pēc viņa priekšlikuma ugunsdzēsēju mašīnas liktenis, deputātiem balsojot, kā redzams, tika izlemts par labu Valmieras puses ugunsdzēsības stiprināšanai.

Sestdienas ekskursijas veda uz Sietiņiezi, Valmieras tehnikumu, kur vācu draugi piedalījās brīvprātīgo ugunsdzēsēju ugunsdrošības kursa svinīgajā izlaidumā, vēlāk Brenguļu alus dārzā viņi noskatījās īstu kāziniekiem veltītu jaunā pāra uguns rituālu. Guvuši jaunus un patīkamus iespaidus mūsu pusē, viesi svētdienas rītā izlidoja uz Vāciju. Paldies brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem Arturam Rudzītim un Lienei Caunei par tulkojuma nodrošināšanu.

JAUNS AUTO KOCĒNU UGUNSDZĒSĒJIEM. Ugunsdzēsēju auto atslēgas saņem biedrības «Valmieras – Gīterslo reģionu sadarbībai» valdes loceklis Vitauts Staņa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru