Viesos SOS bērnu ciematā

- 3.Septembris, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Valmieras SOS bērnu ciemats atzīmēja 14. jubileju un pirmo gadu pusaudžu mājai. Tika godināti darbinieki, kas ciematā nostrādājuši desmit gadus. 

Ināra ir lepna par padarīto, desmit gadi SOS mammas dzīvē aizskrējuši nemanot. Tos varot redzēt bērnos – četri no Ināras audzinātajiem ir jau pilngadīgi, savā dzīvē – viena meitene izmācījusies par frizieri, viens puisis strādā celtniecībā, vēl meitene un puisis turpinās mācības tehnikumā. Tehnikuma audzēknis turpinās dzīvot ciematā, un šis ir stāsts par vienas ģimenes bērniem – brāļiem un māsām. Ināras ģimenē aug arī bērns ar garīgu atpalicību, organizēts un paklausīgs trīspadsmitgadnieks. Tagad, kad lielie bērni ir prom, Ināras audzēkņu pulkam pievienojušies divi no citas ģimenes – trīspadsmitgadīgs puisis un divpadsmitgadīga meitene. 

Secinājumus par gadu, kopš izveidota pusaudžu māja, izdarījis EDIJS PĒTERSONS,  SOS bērnu ciemata direktors: «Mēs tagad redzam, ka pusaudžu mājai jābūt ārpus ciemata. Ciematā ir dažāda vecuma bērni, un šķiet, ka šāds sastāvs vienuviet ir nedaudz par lielu. Arī paši pusaudži neiebilst, ka māja varētu atrasties ārpus ciemata. Pašlaik mājā ir četri jaunieši. 

SOS MAMMA INĀRA ar goda rotu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru