Visu izšķir jaudīga komanda

- 8.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pašreizējie specifiskie apstākļi parādījuši ļoti daudzas īpašības gan cilvēkos, gan uzņēmumos, gan valstī kopumā. Tas ir pārbaudījums pilnīgi visiem. 

Skaidrs, ka mēs dzīvojam ļoti ātru pārmaiņu laikmetā. Teiksim, agrāk lietas notika ātri, bet tagad tās notiek vēl desmitreiz ātrāk! Savstarpējā komunikācija, sadarbība starp cilvēkiem, dienestiem, struktūrām patiesībā ir kļuvusi vēl svarīgāka. Jo vairāk tāpēc, ka tiešā komunikācija ir būtiski ierobežota. 

Pašlaik daļa ekonomikas faktiski ir apstājusies. Piemēram, viesnīcas, ēdināšanas bizness, pakalpojumi. Savukārt ir vesela rinda uzņēmumu, kuriem iet labi. Šobrīd izskatās, ka tie, kuriem ir darbs un kuriem ir iespēja darboties, ir ražotāji. Vēl jo vairāk tad, ja ražo kaut ko, kas saistīts ar pašreizējiem apstākļiem, kā es tos saucu – Covid-19 produktus. Ja runā par VALPRO, tad izrādījies, ka arī mūsu ražotā degvielas kanna ir augsta pieprasījuma prece sais­tībā ar Covid-19 situāciju. Iemesls tam ļoti vienkāršs – sakarā ar to, ka mājsaimniecības ir iesprostotas pašizolācijā vai arī ir ar ierobežotu kustību, un ir draudi, ka vienā brīdī var apstāties degvielas piegāde, cilvēki uzglabā mājās lielākus degvielas krājumus. Līdz ar to izmanto vairāk degvielas kannu. 

Vēl šis laiks raksturīgs ar to, ka patiesībā neviena no piegāžu ķēdēm nedarbojas normāli. Covid-19 pandēmijas pirmajā vilnī būtiski kritās pieprasījums pēc ļoti daudzām lietām. Kā mēs labi atceramies, stājās gan mašīnu būvniecība, gan daudzas citas rūpnīcas. Otrā krīzes vilnī šķita, ka varbūt tomēr ražošana neatsāksies, bet šobrīd ir tā, ka ļoti daudzu preču krājumi ir beigušies un nav iespējams apgādāt ar komponentēm un materiāliem esošās rūpnīcas, kuras patiesībā varētu ražot un tirgot savus ražojumus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru