Žāvēta gaļa vai lina kleitas?

- 31.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras 736. gadadienas svinību otrās dienas ieskaņa, turpinot mūspuses labākās tradīcijas, bija atvēlēta mājražotāju, zemnieku saimniecību un amatnieku ražojumu tirdziņam.

Varbūt kāds rīta agrumā, kamēr vēl šīs vasaras karstākās dienas apsolītā svelme negāza gar zemi, spriedelēja, iet vai neiet uz svētku tirgu, jo ko gan tur jaunu vairs ieraudzīsi, bet tiem, kas vairāk nekā trīsdesmit grādu karstuma tomēr nenobijās, tirdziņš dāvāja ne vienu vien patīkamu pārsteigumu. Organizatori, kā paredzēdami šīs vasaras laika apstākļu untumus, pieķerot klāt Raiņa ielas posmu, veiksmīgi bija paplašinājuši kopējo tirdzniecības placi, tā atslogojot vecpilsētu un dodot ērtāku pārvietošanās brīvību pircējiem. Raiņa iela priecēja ar to, ka blakus pieredzējušiem amatniekiem un mājražotājiem tirdzniecības vietas bija ierādītas arī skolēnu mācību uzņēmumu ražojumiem. Jauniešiem līdzdalība tik vērienīgā tirgū ir visnotaļ laba skola un pieredze.

Ar ko vēl priecēja tieši šis 2019. gada vasaras Valmieras gadatirgus? Ar vairākiem jauniem, agrāk te nebijušiem mājražotājiem un amatniekiem. Priecēja viņu uzņēmējdarbības radošā izdoma un produkcijas pievienotā vērtība, piemēram, ražojot tirdzniecībai paipalu olas ne tikai krietnos apjomos, bet arī tās pārstrādājot vairākos produkcijas veidos: bezē cepumos, desertos, saldējumos un pat piedāvājot paipalu olas īpašā marinādē.

NO RAIŅA IELAS. Jaunu vaibstu Valmieras svētku tirgus kopainā radīja klāt paņemtais Raiņa ielas posms. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru