Ziedu kupenas februārī

- 8.Februāris, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Par krāšņāko acāliju ziedēšanas laiku tradicionāli tiek uzskatīti divi mēneši – februāris un marts.

Acāliju kolekcijas ziedēšana ir viens no gaidītākajiem notikumiem Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā un ne velti – kur gan citur var noķert tādu pavasara noskaņu ziemas vidū?

Acālijas savu lielo popularitāti ir iemantojušas, pateicoties krāšņiem ziediem un ziedēšanas laikam – atkarībā no šķirnes acālijas zied no oktobra līdz maijam, proti, ziedu ziņā «vistukšākajos» mēnešos. LU Botāniskajā dārzā Acāliju mājā jau janvārī varēja aplūkot agro šķirņu acāliju ziedus, bet pašlaik tās ir īstā ziedonī.

Atzīmējot krāšņo notikumu, svētdien, 10. februārī, plkst. 12 notiks ekskursija gida pavadībā.

«Acāliju kolekcija ir viens no dārza lielākajiem lepnumiem. LU Botāniskajā dārzā aplūkojamā kolekcija ir lielākā acāliju kolekcija visā Baltijā – tajā apskatāmi 124 dažādi kultivāri. Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā siltumnīcu acāliju kolekcija tika izveidota 20. gs. trīsdesmitajos gados. Augus iepirka Vācijā, taču Otrā pasaules kara gados kolekcija gāja bojā. Pašreizējo LU Botāniskā dārza acāliju kolekciju 1956. gadā uzsāka veidot profesors Rihards Kondratovičs, acāliju un savvaļas rododendru selekcionārs un toreizējais Botāniskā dārza direktors, – tajā ir šķirnes no Rietumeiropas, Krievijas un Ukrainas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru