Zināšanu par ZAAO nekad nav par daudz

- 21.Maijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierā notikušajās Vidzemes Uzņēmēju dienās 2014 arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA ZAAO piedāvāja iepazīt uzņēmuma praktisko darbību. Tika organizēta arī ekskursija, lai ieinteresētie varētu iepazīties ar darbu «Daibes» poligonā.  Tur atbraucēji uzzināja, kā šķirotie atkritumi tiek sagatavoti transportēšanai uz pārstrādes vietām, kā no atkritumiem tiek iegūta elektrība un siltums, kā atkritumi tiek sagatavoti apglabāšanai atkritumu krātuvē un kādas vides izglītības aktivitātes tiek piedāvātas šajā objektā. Ekskursijas dalībnieki bija pārsteigti par to, cik dažādas darbības tiek veiktas poligona teritorijā, pārliecinājās, ka šķirotie atkritumi tiek nodoti otrreizējai pārstrādei, uzzināja par poligona infrastruktūras attīstības iecerēm.

ZAAO stendā Valmierā savukārt varēja saņemt informāciju par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem, uzdot jautājumus par konkrētu atkritumu veidu izmantošu otrreizējai pārstrādei.

Valmieriešiem un no citurienes atbraukušajiem viesiem galvenie jautājumi  bija  par atkritumu šķirošanas iespējām konkrētajās  viņu pašvaldībās, par būvgružu nodošanas iespējām un veidiem, kā atbrīvoties no nolietotas sadzīves tehnikas.

Savukārt desmitiem bērnu izmantoja iespēju apsēsties atkritumu savācējmašīnas šofera krēslā, lai apskatītu, kāda tuvumā izskatās lielā mašīna, kas nereti piestāj pie viņu namdurvīm un tukšo konteineru.

IEINTERESĒTIE. Uzņēmēju dienu 2014 apmeklētāji izmantoja  iespēju ekskursijā iepazīt  «Daibes» poligonu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru