Zirgi un cilvēki dodas misijā

- 14.Septembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

8. septembrī pajūgi piestāja Valmierā un tālāk devās uz atpūtas un nakšņošanas vietu Valmiermuižā. Par jauko notikumu, tiekoties ar savstarpējās sapratnes vēstniekiem, «Liesmai» pastāstīja SIA «Valmiermuižas pils» staļļa meistare RUFINA JURAŠA.  Tikšanās ar brauciena organizatoriem un pavadoņiem notikusi jau pirms diviem mēnešiem, kad tika meklēti Valmieras apkārtnē esoši staļļi. «Vienojāmies, ko viņiem varam nodrošināt, bet, ja godīgi jāsaka, tad mums likās, ka tas, ko viņi iecerējuši, ir izfantazēts. Nedomājām, ka viņi tiešām līdz mums atnāks. Par to, ka kustība reāli sākusies, mūs informēja. Tad arī sākām domāt, kā karavānu sagaidīsim.»

Diemžēl pa ceļam piedzīvots arī visai nepatīkams notikums — viens no zirgiem nomiris. Rufina domā, ka tas noticis kāda iekšēja iekaisuma dēļ. Dzīvniekam bija mēģināts palīdzēt, viņš aizvests uz Jelgavas klīniku, bet laikam par vēlu...

«Kad kolonna tuvojās Valmierai, mēģinājām organizatorus sazvanīt, taču braucēji nevarēja prognozēt, cik ilgi kurā vietā uzturēsies. Bija aprēķināts, ka stundā zirgi var nosoļot piecus kilometrus. Ļoti labi sadarbojāmies ar Valmieras pašvaldību, kas mums visu laiku sniedza informāciju, cik tālu karavāna ir, bet jau 5. septembra vakarā viņu pārstāvji pie mums vēlreiz atbrauca, lai pabrīdinātu, ka tiešām ieradīsies, taču nevis 7., bet 8. datumā. Iepriekš arī nebija zināms, ka būs vajadzīga viesnīca, jo bija paredzēts gulēt teltīs. Acīmredzot nogurums jau bija tik liels, ka cilvēki vēlējās labāk atpūsties viesnīcā. Sarunājām vietas «Avotos». Tad iedomājāmies, ka mēs ciemiņus varētu tā skaisti sagaidīt, jo mums taču ir gan rati, gan jātnieki. Viņi arī paši ieteica kādu gabaliņu pabraukt kopā. Tā arī izdarījām — divi jātnieki un es pati ar savu mazo pajūgu aizbraucām pretim, un visi kopā devāmies uz Valmiermuižu.»

TITĀNU TŪRES kolonna 8. septembra rīta pusē netālu no Rubenes. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru