112, un dienesti dodas ceļā
11. februārī visā Eiropā tiek atzīmēta vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma numura 112 diena. To sagaidot, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas, ugunsdzēsēji, glābēji, inspektori jau no 5. februāra dodas uz izglītības iestādēm, lai ar skolēniem pārrunātu visu, kas ar šo numuru saistās. Galvenais uzdevums — ziņu par 112 nodot iespējami plašākai auditorijai.
Lai arī Latvijā 112 darbojas nu jau 21 gadu, informācija par šo numuru iedzīvotājiem joprojām nav pilnīga.
To, ka, zvanot uz 112, var sazvanīt gan Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, gan neatliekamo medicīnisko palīdzību, valsts policiju un gāzes avārijas dienestu, nu jau zina vairums iedzīvotāju. Taču ne katrs informēts, ka 112 ir bezmaksas zvans no jebkura telefona, arī tad, ja tam nav kredīta vai SIM kartes. Taču ir gadījumi, kad tas nemaz nav tik pozitīvi vērtējams.
«Ik pa laikam 112 zvanu centrā nākas saņemt zvanus no mobilajiem telefoniem, kuros nav SIM kartes, bet tie iedoti bērniem paspēlēties. Cilvēki varbūt pat nezina, ka, ja arī telefonā nav šīs SIM kartes un tas pat nav uzlādēts, saspiežot attiecīgu pogu kombināciju vai uzspiežot «ārkārtas zvanu», zvanu centrā tiek saņemts sauciens pēc palīdzības. Vecāki par to pat neiedomājas. Ja SIM karte būtu, dienests varētu atzvanīt un pabrīdināt, ka bērni ar telefonu aizspēlējušies, bet bez kartes to nevaram izdarīt. Vecākiem vajadzētu padomāt par to, ka telefons nav domāts rotaļām,» brīdina VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.
TREŠDIEN JAUNBURTNIEKU SKOLĀ. Bērniem par 112 stāsta Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļas inspektori Mārtiņš Lukjaņenoks un Inese Ozola-Bondare.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv