Animācijas filmas

- 1.Jūlijs, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Šobrīd māksliniece-animatore DACE LIEPA ar kolēģiem strādā pie projekta «7 gaismas stari», par kuru vairāk rakstīts šodien Liesmas 1. lappusē.

Dace šī projekta ietvaros vada animācijas nodarbības. Viņa ir animējusi tādas populāras latviešu multiplikācijas filmas kā Velniņi, Fantadroms, Kaķīša dzirnavas un daudzas citas. Aicināju Daci uz sarunu par un ap animāciju, idejām un darīšanu.

Ņemot vērā, ka animācijas nodarbības jums ir visās projekta vietās, – kā rodas idejas, par ko veidot animāciju katrā no šīm vietām? 

Šis ir projekts, kurā mēs darbojamies ar tām vietām, kas mums ir vairāk vai mazāk zināmas. «7 gaismas stari» ir tāpēc, lai katrai no kopienām, kas piedalās, būtu iespēja «izgaismot» kādu no septiņām nedēļas dienām: Ramatā devīze – pirmdiena, Ķoņos devīze – otrdiena, Ogrē – trešdiena, Valmierā – ceturtdiena, Mazsalacā – piektdiena, Vērsī – sestdiena, Rūjienā devīze – svētdiena. Katrā no šīm vietām mēs skatāmies, kas ir tas, ar ko viņi lielās. Ķoņos bija dzirnavas, Ogrē Zilie kalni, Rūjienā tas būs saldējums, jo tur darbnīca vēl nav notikusi. 

TURPINA ZĪMĒT – šeit Odrija Buņķe turpina papildināt savu stāstu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru