Atklāj man Āfriku!

- 23.Septembris, 2015
Izglītība
Laikrakstā

No šī gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Latvija bija Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts. Prezidentūras laikā Latvijā notika dažāda satura sanāksmes un tikšanās, kā arī tika atklāts Eiropas tematiskais gads. Šo ievērojamo notikumu ietekmē «Moto piedzīvojumu klubs apPasaule» sadarbībā ar Ārlietu ministriju 5. — 9. klašu skolēniem izsludināja konkursu «Atklāj man Āfriku!».

Skolēniem bija jāizveido ekspedīcijas maršruts pa 13 Āfrikas valstīm motoekspedīcijas 2 Wheels 2 Capes dalībniekiem. Maršrutu varēja izstrādāt trīs kategorijās — daba (augi un dzīvnieki), cilvēku radītie objekti un kultūra, mūzika, tradīcijas, festivāli, kulinārija. Maršruta izstrādātājiem bija ekspedīcijas dalībniekiem jāiesaka apmeklējamās vietas un nogaršojamie ēdieni, jāprecizē, kādi jautājumi jāuzdod sastaptajiem cilvēkiem utt., protams, savu uzdevumu pamatojot.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) 8.b klases skolēni Deniss Čigunovs un Kristofers Franks Pētersons Āfrikas apceļotājiem ieteica brokastīs pagaršot botu, kas ir kukurūzas putra, bet pusdienās vai vakariņās sadzu, kas savukārt ir cepta kukurūzas putra ar zemesriekstu sviestu, kurai pievieno ievārījumu, mājlopu gaļu un zaļumus.

ĀFRIKAS IZZINĀTĀJI UN APCEĻOTĀJI Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā. No kreisās: Anda Asafreja, Kristofers Franks Pētersons, Deniss Čigunovs, Mārtiņš Sils, Andris Kārkliņš, Andžs Ubelis. Sandras Gredzenas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru