Atrast katram piemērotu risinājumu

- 15.Decembris, 2023
Vīru lietas
Laikrakstā

«Vīru lietās», manuprāt, ir jāraksta par vīrišķīgām, nereti pat praktiskām lietām, ko praktiskais latvietis kādreiz var izmantot sadzīvē.

Viena no šādām lietām man šķiet mūrēšana, tāpēc uz sarunu aicināju ULDI IEVIŅU, kas ikdienā strādā par akmens mūrnieku. Tas ir amats, ko lietpratējs nodod savam māceklim, jo iemācīties visādus knifiņus, kas vajadzīgi darbam, var tikai darot. 

Kā sāki strādāt šajā profesijā? 

Mans tēvs prata šo amatu un tajā ievadīja arī mani. Tiklīdz biju sasniedzis tādu vecumu, kad fiziski kaut ko varēju darīt, viņš man sāka mācīt visas amata gudrības. 15-16 gadu vecumā vasaras brīvlaikā braucu līdzi uz objektiem, palīdzēju tēvam. Tad jau nāca apzinīgs vecums, kad varēju strādāt kopā ar viņu. Tā parēķinot, ar šo nodarbojos jau divdesmit divus gadus. 

Saprotu, ka pamatā nodarbojies tieši ar akmeņu mūrēšanu.

Var izdalīt divas dažādas lietas. Viens ir mūrēt ko jaunu ar akmeņiem, kad varu izmantot gan apa­ļus, gan šķeltus, gan granīta, gan dolomīta akmeņus, arī ķieģeļus. Atkarībā no vajadzības un cilvēku vēlmes tad rodu labāko risinājumu. Var mūrēt visu no akmeņiem, var mūrēt ar ķieģeļiem un pēc tam apdarīt ar akmeņiem. Un otrs virziens ir vecu akmens ēku atjaunošana. Kopš šajā pavasarī no Kuldīgas pārvācos dzīvot uz Valmieru, tieši ar to ir sanācis nodarboties vairāk.

ULDIS IEVIŅŠ. Foto no Ulda personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru