Audzēkņu skaits turpina pieaugt

- 15.Februāris, 2019
Viesis
Laikrakstā

Raksturojot Valmieras tehnikumu, tā direktore VINETA MELNGĀRŠA min: «Mēs esam uz attīstības ceļa, pilnveidojam gan jaunās, gan esošās izglītības programmas.» Tam  apliecinājums ir katru gadu pieaugošais audzēkņu skaits profesionālās izglītības iestādē, arī blakus topošā multifunkcionālā metālapstrādes mācību laboratorija un labie starptautiskie sasniegumi «Skolēnu mācību uzņēmumu» programmā.

Kas plānots 2019. gadā?

Aiz tehnikuma loga notiek aktīvs būvniecības darbs. Jaunā metālapstrādes un loģistikas laboratorija būs vieta, kur praktizēties topošajiem speciālistiem, kā arī iespēja nostiprināt tās izglītības programmas, ko esam uzsākuši īstenot pavisam nesen – mašīnbūves tehniķi, ko mēs attīstām un īstenojam jau otro gadu,  un rudenī uzņēmām jauniešus pilnīgi jaunā izglītības programmā «Programmēšana», kas sagatavos topošos programmēšanas tehniķus.

Kāda ir izveidojusies sadarbība ar uzņēmējiem Valmierā?

Mēs sadarbojamies ar ļoti daudziem: gan uzņēmumiem, gan sadarbības partneriem. Laba sadarbība ir ar Vidzemes Augstskolu, Valmieras Attīstības aģentūru un Valmieras pilsētas pašvaldību. Savukārt uzņēmēji ir tie, kas mums sniedz atbalstu, lai īstenotu darba vidē balstītas mācības, ko īstenojam otro gadu. To esam uzsākuši, nevarētu teikt, ka sekojot Vācijas piemēram, jo Vācijā ir pavisam cita profesionālās izglītības sistēma, bet paņemot atsevišķus elementus no Eiropas valstīm. Darba vidē balstītas mācības no praksēm atšķiras ar to, ka jaunietis daļu no teorētiskā kursa apgūst uz vietas uzņēmumā.

Vai jauniešiem ir viegli atrast prakses vietas?

Ļoti dažādi. Ir jaunieši, kas atnākot jau pirmajā kursā zina, kurā uzņēmumā viņi nākotnē gribēs strādāt, līdz ar to prakses vietas izvēle notiek ļoti mērķtiecīgi. Ir arī jaunieši, kuriem mēs palīdzam atrast prakses vietas.

Vai ir novērots, ka viņi iziet praksi un paliek strādāt uzņēmumā?

Ceturtajos kursos – tiek gaidīts šis datums, kad jaunietis absolvēs izglītības iestādi, jo darba līgums jau ir noslēgts.

Pieminējāt sadarbību ar Vidzemes Augstskolu. Kopā tiek īstenoti vairāki projekti?

Ar Vidzemes Augstskolu mēs sadarbojamies vairākos veidos. Viens no tiem ir kopīgas materiāltehniskās bāzes izmantošana – augstskolas studenti nāk un praktizējas mūsu laboratorijās, un arī programmu pēctecība, ko mēs īstenojam, lai mehatroniķiem būtu sasaiste ar mācību programmām, kas ir Vidzemes Augstskolā.

Pavisam nesen noslēdzām līgumu par budžeta vietu piešķiršanu Valmieras tehnikuma sekmīgajiem jauniešiem, kas vēlas turpināt izglītību augstskolā, un, protams, ir starppilsētu projekts, kurā esam iesaistījušies pavisam nesen. Šajā projektā sadarbojas vairākas Valmieras iestādes, Valmieras Attīstības aģentūra, Vidzemes Augstskola un Valmieras tehnikums, savukārt Ventspils pusē analoģiski Ventspils tehnikums, Ventspils Augstskola un Ventspils pilsētas pašvaldība.

PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS prestižs paaugstinās, to apliecina audzēkņu skaita pieaugums Valmieras tehnikumā,  norāda tā direktore Vineta Melngārša. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru