Ivars Briedis

Ivars Briedis

Mani gadi. III (1)

20.Decembris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Ceļojumi: pasaules valstu iepazīšana klātienē

Interesi par valstīm un tautām man radīja skolotāja Regīna Valgere Veselavas septiņgadīgajā  skolā. Viņas interesantais, zinošais un pārliecinošais stāstījums radīja vēlēšanos to visu izzināt — ne tikai lasot literatūru, bet arī klātienē.

Mani gadi. II (nobeigums) (1)

29.Novembris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Politika manā dzīvē

Jauns okupācijas uzbrukums Baltijas republikām sākās 1991.gada 13.janvārī, kad padomju karaspēks ar tankiem centās likvidēt Lietuvas neatkarību. 13.-25.janvārī Rīgā notika Latvijai izšķirīgais laiks uz barikādēm. 

Kā spļāviens Brīvības piemineklim (1)

9.Jūnijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Esmu ļoti sašutis par Aināra Šlesera bandas, partijas Latvija pirmajā vietā, rīkoto pasākumu – akciju pret valdības īstenoto politiku pie Brīvības pieminekļa Rīgā 27. maijā, pāris dienas, pirms šajā Latvijai svētajā vietā tika godināti Pasaules hokeja čempionātā bronzas medaļas izcīnījušie mūsu valsts izlases hokejisti.

Mani gadi

27.Jūlijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

3. turpinājums. Sākums 27.aprīļa, 25. maija un 29. jūnija “Valmierieša” numuros.

Mani gadi

29.Jūnijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Trešajā reizē Ļeņingradas tirgū vairs neveicās. Bija uzradušies konkurenti no Lietuvas un Ukrainas.

Par pieminekļiem un ne tikai

27.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā piektdienā ar interesi noskatījos tautas gājienu Atbrīvošanās no padomju mantojuma. Ļoti cerēju, ka ieraudzīšu gājiena priekšgalā Nacionālās apvienības 13. Saeimas frakcijas vadītāju Raivi Dzintaru.

Mani gadi

25.Maijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

1949. gada oktobrī tēvu darba laikā uz dzelzceļa pēkšņi apcietināja. Viņš tika notiesāts uz divdesmit pieciem gadiem ar  izsūtījumu Sibīrijā. Visu sīkāk uzzināju  2001.gadā, kad piekļuvu pie viņa tiesāšanas dokumentiem Valsts arhīvā Rīgā Slokas ielā. 

Mani gadi

27.Aprīlis, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Sākums

1940. gada 17. jūnijā Latvija bija zaudējusi savu valstisko neatkarību,  kura tika iegūta  pēc komunista Pētera Stučkas valdības padzīšanas 1920. gadā. PSRS lauza neuzbrukšanas līgumu un okupēja ne tikai Latviju, bet arī Lietuvu un Igauniju. Cilvēki bija satraukti, jo visa dzīve tika pārkārtota atbilstoši komunistiskajai ideoloģijai.

Kad sakops Krievu kapus Valmierā?

8.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

19. gadsimta sākumā Valmieras centrā tika izveidoti tā saucamie Pareizticīgo kapi, kurus pilsētā sauca par Krievu kapiem. Blakus kafejnīcai, tautā sauktai par Mironīti.

Vispirms pienākums un tikai tad tiesības!

2.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Tiem, kuri noliedz vakcinācijas nepieciešamību un Covid-19 bīstamo klātbūtni mūsu ikdienā, satraucoties, ka tagad tiek aizskartas nezin kādas viņu tiesības, es gribētu pajautāt – kur ir manas tiesības?

Skolotāja dzīvais vārds, tāfele un krīts

30.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms 30 gadiem 4. maijā IVARS BRIEDIS bija viens no 138 Augstākās Padomes deputātiem, kuri mūsu valstij no jauna iedeva brīvību, balsojot par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Lai gan Latvijas TV intervijā Madarai Līcītei pedagogs, vēsturnieks un ilggadējais Valmieras Viestura vidusskolas direktors atzīst, ka šajos neatkarības gados pieļautas arī kļūdas, kopumā Ivars notikumu gaitu Latvijā sarunā ar Liesmu vērtē pozitīvi, atbalstot pašreizējo valdību un aicinot saglabāt optimismu arī šajā sarežģītajā laikā: