Bērnu dzejoļi par drošību

- 20.Novembris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Noslēdzies Valsts policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes rīkotais dzejoļu konkurss 1.9. klašu skolēniem «Droši uz skolu!». Tajā pavisam piedalījās bērni no 27 izglītības iestādēm un tika saņemti 188 dzejoļi par drošību.

Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe ir gandarīta par lielo atsaucību un bērnu talantu, sacerot šai tematikai veltītus dzejoļus: «Pēc šī konkursa rezultātiem ir skaidrs, ka mēs esam ne tikai dziedātāju un dejotāju tauta, bet arī izcili dzejotāji. Vecākiem ir jābūt lepniem par saviem bērniem, par viņu zināšanām drošības jomā un spēju tās pasniegt radošā veidā. Bērni dzejoļos atspoguļojuši ceļu no mājas uz skolu, satiekot kaimiņus, suņus, automašīnas un pat iespējamos zagļus, pauduši savu attieksmi pret drošību, ievērojot ceļu satiksmes un citus drošības noteikumus.»

1. — 2. klašu grupā par līdzvērtīgi spēcīgiem atzīti Vecpiebalgas vidusskolas 1. klases audzēkņa Zigmāra Gorbāna (viņa skolotāja Agita Šulca), kā arī Rūjienas vidusskolas 2.b klases audzēkņu Ances Justīnes Dmitrijevas un Edvarda Avika (viņu audzinātāja Marika Glušonoka) sacerētie dzejoļi.

3. — 4. klašu grupā ar savu dzejoli godpilno 3. vietu ieguvis Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.d klases skolnieks Ralfs Eduards Pakalns.

Uzvarētājus sveikt uz skolām kopā ar policistiem devās Runcis Rūdis un Bebrs Bruno.

Vineta Kaģe: «Dzejoļus negatavojamies noglabāt dziļi skapī, bet gan realizēsim jau iepriekš pausto ideju par vēstījumu savam vienaudzim. Tas nozīmē, ka nākamais solis ir šo radošo darbu iekļaušana preventīvo materiālu gatavošanā, kurus izmantosim turpmākā darbā ar bērniem, kad dodamies runāt par drošības jautājumiem.»

SVEICĒJI. Runcis Rūdis un Bebrs Bruno Valmierā.

Komentāri
Pievienot komentāru