Bezbērnu nodoklis: vajag vai nevajag?

- 22.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas jeb VARAM vadītājiem Latvijai iet jautri. Iepriekšējais ministrs daudziem šķita vēl vakardienas vidusskolnieks, kura teikto īsti par pilnu nevar ņemt, plus vēl Artūrs Toms Plešs izpelnījās, iespējams, pelnītu kritiku par pārāk lojālu attieksmi pret azartspēļu industriju valstī.

Tikko amatā sēdies VARAM jaunais ministrs, vīrs ar krietnu stāžu pašvaldību darbā no Ādažu novada domes pirmā krēsla Māris Sprindžuks, taču arī viņš jau kritis nežēlastībā un pēc savas uzstāšanās otrdienas valdības sēdē apvīterots sociālajos tīklos bez mazākās žēlastības! Starp citu, VARAM ministrs tikai pauda savu viedokli valdības sēdē pēc Labklājības ministrijas pamatnostādņu projekta Bērnu, jaunatnes un ģimenes attīstības pamatnostādnes 2022.-2027. gadam uzklausīšanas, norādot, ka šajā plānā tuvākajiem pieciem gadiem nav iesaistīta tāda svarīga puse kā pašvaldības, kurām arī ir savi instrumenti ģimeņu politikā.

Visa sākums ir ministra teiktais par, viņaprāt, galvenajiem akcentiem Latvijas ģimeņu politikas veidošanā: «Ja vēlamies, lai būtu vairāk bērnu, ir jāveido draudzīgs mārketings tajā, ka jums (ar bērniem) būs viegli, nevis rūpju pilna dzīve. Un varbūt arī skatīties uz bezbērnu ģimenēm, kā tas bija padomju laikos. Varbūt, ka jāliek šis bezbērnu nodoklis, kas tomēr ir arī sava veida signāls, ka mums ir jāražo nākotnes nodokļu maksātāji.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru