Bezgala pateicīgs Debesīm

- 5.Aprīlis, 2023
Viesis
Laikrakstā

Imants Lancmanis – gleznotājs, mākslas vēsturnieks, grāmatu autors, Rundāles pils saimnieks, dzīvesgudrs cilvēks, kurā svarīgi ieklausīties. Viņa pārdomas ir vērtība. Tās viņš izsaka mākslā, vārdos un sajūtās.

Valmieras muzejā apskatāma jūsu gleznu izstāde. Te aplūkojami daļa no darbiem, kas bija skatāmi Nacionālajā mākslas muzejā Rīgā, un lasīju, ka šo iespēju izmantojuši 70 tūkstoši interesentu. Ko šāda izstāde un uzmanība nozīmē jums pašam? 

Tas ir rezumējums darītajam, un man tas ir īpaši, jo fragmentāri esmu gleznojis. Vienu bildi taisīju četrus, citu divus gadus. Bija liela aizņemtība, un ilgi uz to gāju. Ilga bija arī doma par izstādi, un nopietni uz to gāju. Pats analizēju: re, man pietrūkst ainavu, tad gleznošu tās, tad dzīvē piezagās reliģiskā tematika, un sajutu, ka mani arī tā interesē, un tapa šāda cikla darbi, un visbeidzot karš Ukrainā, un nāca tēma «Nāves deja». Dažādi notikumi mani ierauj, tā es dzīvoju šajā pasaulē.

TRAKI SAPŅI IR PIEPILDĪTI, un izdevies vairāk, nekā sapņots, saka Imants Lancmanis, kura radošā dzīve un personība saviļņo lielu sabiedrības daļu. Ārijas Romanovskas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru