Bija vērtīgi

- 24.Aprīlis, 2015
Viedokļi
Laikrakstā

Šonedēļ piedalījos starptautiskajā konferencē «21. gadsimta cilvēks un digitālā vide» Valmieras integrētajā bibliotēkā, kur bija ielūgti arī latviešu valodas skolotāji. Konference raisīja pārdomas par lasīšanas paradumu straujo maiņu, kas saistās ar tehnoloģiju attīstību. Ļoti interesants šķita projekta «Lasi, un tev sekos!» izvērtējums. Patika aizrautība, ar kādu skolēni dalījās piedzīvotajā.

Esmu sajūsmā par Valmieras bibliotēkas komandas darbu un to, kā mūsu mazās gaismas pils un arī Valmieras vārds izskan pasaulē. Sapratu, ka skolotājiem ir jāpieņem un jāizprot notiekošās pārmaiņas un nav jākonkurē ar skolēniem, demonstrējot digitālās prasmes. Jaunā paaudze šai ziņā mums būs soli priekšā. Šeit ir jautājums par mediju lietošanas kompetenci, un tā ir jaunā paradigma, kas jau skar mācību procesu. Skolotājiem pašam jāzina, kā lietderīgi izmantot interneta resursus, un jāmāca skolēniem gan meklēt, gan analizēt iegūto informāciju, piemēram, atdalot zinātniski pierādāmo no tukšvārdības. Tāpat — nevis pieņemt visu, ko nu audzēknis virtuālajā vidē atradis par prasīto tematu, bet izvērtēt viņa sniegumu pēc konkrētiem kritērijiem.

Manī nostiprinājās pārliecība, ka arī nākotnē būs nepieciešamas drukātas grāmatas, jo ir taču tik dažādi lasīšanas mērķi! Ja gribēšu baudīt daiļliteratūras burvību, noteikti ņemšu drukāto grāmatu. Paldies Latviešu valodas aģentūrai un Valmieras integrētajai bibliotēkai par šo konferenci!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru