Bijām jau savus trampus aizmirsuši...

- 26.Marts, 2021
Viesis
Laikrakstā

Andra Šķēles un Aināra Šlesera pēkšņā atgriešanās mediju intereses fokusā bez visām citām izjūtām rada neveiklību un klusu kaunu. Īpaši «buldozercilvēka» piedāvājums atkal doties politikā. 

Jēziņ mīļo, šie savos ilūziju burbuļos dzīvojošie onkuļi taču kādreiz tika uzskatīti par politiskiem gigantiem, par valsts saimniekiem! Tagad Mākoņtēvs paziņojumā medijiem sirdsšķīstā naivumā brīnās, kāpēc tiek (atļaušos neturēties pie preses relīzes teksta), poētiski izsakoties, sildīta veca zupa – apsūdzība par digitālās TV ieviešanas izmantošanu valsts līdzekļu izkrāpšanai. 

Ir pagājuši 12 gadi, kad viņš, plašai publikai nebrīnoties un pat īpaši nedusmojoties, tiesā tika vien pie liecinieka statusa. It kā Šķēles grāmatvedis Harijs Krongorns (kam 2015. gadā piesprieda trīs gadu cietumā) un tēla veidotājs Jurģis Liepnieks (72000 eiro naudas sods) būtu afērā iesaistījušies bez sava varenā klienta politiskās aizmugures.  

Tagad Ģenerālprokuratūra ir uzlikusi arestu «kriminālprocesā par iespējamām nelikumībām digitālās televīzijas ieviešanā apsūdzēto» Šķēles un Šlesera pārstāvēto uzņēmumu daļām. Tas bija neizbēgami: digitālās TV afēras «mazo zagļu kāršana» visus šos gadus bija viegli pamanāms Latvijas likumsargu mundiera negods. Tagad viņiem rūp gan neglaimojošais sabiedrības vērtējums, gan savas cunftes profesionālā pašcieņa.

Šķēle un Šlesers paši sevi iztaisīja par «oligarhiem»*, par korupcijas un «nozagtas valsts» simboliem. Zaudējuši reālo ietekmi, viņi kļūst par ideālu izejmateriālu prokuroru un tiesnešu reputācijas spodrināšanai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru