Burkānciems mūzikā un dzejā

- 22.Augusts, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

17.augusta vakarā Burkānciemā, Dzejnieku ielā, izskanēja cikla Mūzikas svētki Burkānciemā otrais koncerts Uz ceļa dzejnieks apstājas.

Tāpat kā cikla pirmais koncerts Namdaru ielas svētki, arī šis koncerts pulcēja plašu klausītāju loku, tas bija koncerts ar meža šalkām, bērnu balsīm, suņu rejām, putnu dziesmām un auto riepu švīkstoņu fonā.

Koncertā piedalījās dzejniece Daina Sirmā, aktieris Kārlis Neimanis, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņi Katrīna Mačuka (etnogrāfiskā kokle, koncertkokle), Matīss Žilinskis (klavieres), Diāna Katiņa (akordeons), trompetiste Līga Saliņa (koncertmeistars Aivars Cepītis), kā arī Valmieras Mūzikas skolas Universum skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēknes Eva Viļumsone un Annija Tauriņa.

“Maza ieliņa meža malā, blakus Āra, Priežu un Egļu ielai, ir nosaukta par Dzejnieku ielu.  Tās miers, klusums un labu kaimiņu pozitīvā enerģija bija kā radīta šādam koncertam. Paldies Dacei Jukāmai un Diānai Rudzītei ar ģimenēm, kas palīdzēja atrisināt koncerta tehniskās lietas. Iespējams, tā bija pirmā reize, kad šajā ielā īsta dzejniece lasīja dzeju. Dainas Sirmās dzeja man liek elpot, gribējās šo sajūtu iedot klausītājiem. Kopā ar mūziķiem tika radīta fantastiska noskaņa. Svarīgākais, ka šādus koncertus var apmeklēt cilvēki, kas nevar aiziet līdz teātrim vai koncertzālei. Domāju, ka mēs iedevām klausītājiem skaistu prieka devu un kopā būšanas svētkus. Kaut arvien vairāk Burkānciema iedzīvotāji spētu piebiedroties mūsu pulkam, atklājot jaunus ceļus un ielas, jaunus talantus un mūziķus, lai veidotos šādiem koncertiem savs stāsts Valmierā. Ja kādreiz šajā Burkānciemā bija dārzi un burkānu vagas, kas apvienoja cilvēkus darbā, tad tagad mēs varētu apvienoties mūzikā. Tāds būtu mans novēlējums,“ stāsta otrā koncerta organizatore Agita Mačuka.

Dzejnieku ielas koncerts bija ļoti emocionāls, ar  savu, vārdos grūti aprakstāmu šarmu, to ar skanīgu trompetes solo atklāja mūziķe Līga Saliņa no Dikļiem, kura savu pirmo muzikālo izglītību trompetes spēlē ieguva Valmieras Mūzikas skolā pie skolotāja Sandra Dubova. Vienkārši un sirsnīgi koncerta sākumā spēlēja jaunās pianistes Eva Viļumsone un Annija Tauriņa. Eva atskaņoja Valmierā, Ģīmes dzirnavās dzimušā komponista Jāzepa Vītola miniatūru Albumā op.33 Nr.1, Annija savam priekšnesumam savukārt bija izvēlējusies romantisma laikmeta komponista Friderika Šopēna Kontrdeju op.posth. Koncerta sākumā klausītājiem bija lieliska iespēja dzirdēt arī jaunā džeza pianista, rīdzinieka Matīsa Žilinska virtuozo spēli. Jāpiezīmē, ka Matīss turpina Žilinsku muzikālo dinastiju, koncertā dzirdējām arī vairākas viņa aranžijas.

Īpaša bija koncerta vidusdaļa, kad dzejā un mūzikā satikās dzejniece Daina Sirmā un koklētāja Katrīna Mačuka. Dzejnieces balss tembrs un intonācija izstaroja īpašu mieru, Dainas Sirmās dzeja lieliski sasaucās ar Katrīnas talantīgo etnogrāfiskās kokles spēli. Jauku noskaņu skaistajā vasaras vakarā radīja muzikālais aktieris Kārlis Neimanis, kurš dziedāja un spēlēja ģitāru. Kārļa atskaņojumā dzirdējām vairākas pazīstamas un populāras melodijas ar izcilu dzejnieku dzeju.

Koncerta noslēguma daļā solo un duetā ar džeza pianistu Matīsu Žilinski spēlēja rīdziniece Diāna Katiņa, kuras atskaņojumā akordeons skanēja krāsaini un pārliecinoši. Izcilā krievu romantiķa Sergeja Rahmaņinova Vokalīzi op.34 Nr.14. dzirdējām trompetistes Līgas Saliņas un Aivara Cepīša (klavieres) atskaņojumā. Spilgti atmiņā palikusi arī Katrīnas Mačukas spēlētā koncertkokle, kura izcēlās ar klusu, bet tembrāli daudzveidīgu skanējumu. Jāpiezīmē, ka Katrīna kokles spēli sākotnēji apguva Valmieras Mūzikas skolā pie izcilās kokles spēles skolotājas Daces Priedītes. Pateicoties Katrīnas draugiem no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas, varējām iepazīt brīnišķīgus jaunus mūziķus.

Koncerta izskaņā dziedāja visi, arī publika, sirsnīgā gaisotnē un draudzīgās sarunās tikāmies ar tuvākiem un tālākiem kaimiņiem, kā arī cienājāmies ar viesmīlīgās Mačuku ģimenes sarūpētiem burkāniem. Paldies visiem koncerta dalībniekiem un Mačuku ģimenei par pozitīvajām emocijām!

Ar koncertu Uz ceļa dzejnieks apstājas noslēdzās šīs vasaras koncertu cikls Mūzikas svētki Burkānciemā. Prieks un gandarījums, ka Burkānciems, kurā radošs gars un ģimeniska atmosfēra valdījusi vienmēr, atdzīvojas ne tikai mūzikā, bet arī mākslā un dzejā.

Lai krāsaini un spilgti skan cikla Mūzikas svētki Burkānciemā koncerti nākamajā vasarā!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru