Seda: "TikTok" briesmu stāsti un patiesība

- 30.Janvāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēdējā laikā Sedas pilsētiņa nokļuvusi vairākos TikTok sižetos. Visos tēma viena – nu, pavisam necilvēcīgā pašvaldības un Valmieras namsaimnieka attieksme pret vietējiem iedzīvotājiem, piestādot nesamērīgi augstus rēķinus par dzīvošanu un apkuri. Video sižetos galvenie runātāji nav Sedas iedzīvotāji, bet par viņiem norūpējušies cilvēki no Rīgas – par melošanu no 14. Saeimas izmestā deputāte Glorija Grevcova un kāds lētas slavas kārotājs Rūdolfs Brēmanis.

TikTok dzirdētie pārmetumi

Lūk, citāts no Grevcovas kundzes krieviskās runas latviski: «Šodien mēs atrodamies Sedas pilsētā, kur vietējie iedzīvotāji saņem vienkārši nereālus rēķinus, kur Valmieras namsaimnieks diktē noteikumus iedzīvotājiem un kur Strenču novada dome dara, ko grib, jo 51% dzīvokļu pieder pašvaldībai. Gribam, lai pašvaldība atbild mums, kāpēc vienkāršiem pensionāriem jāmaksā par mirušajām dvēselēm, kāpēc iedzīvotājiem uzspiež ēku renovāciju, ko viņi negrib?»

Brēmaņa kungs otrā sižetā jau latviski: «Ar to Valmieras mafiju ir jācīnās! Šodien esam Sedā, kur cilvēki savākušies, jo viņiem ir kosmiski komunālie rēķini, pateicoties Valmieras novada domei, kura te, kā izskatās, grib cilvēkus izlikt no mājām. 300, 400 eiro lieli rēķini par divistabu dzīvoklīšiem – kā tas ir iespējams? Salīdzinot ar pagājušo gadu, rēķini divas ar pusi reizes lielāki. Vājprāts, kas notiek šobrīd Sedā!»

Par visu iepriekšminēto kosmosu Sedā Liesma viņnedēļ aprunājās ar abām pieminētajām pusēm – vispirms ar Valmieras namsaimnieka valdes priekšsēdētāju Andri Kabraku, pēc tam – ar Strenču apvienības pārvaldes vadītāju Jāni Pētersonu.

Ko Sedā dara Valmieras namsaimnieks?

Andris Kabraks: «Nesenais TikTok šovs Sedā, kas tika organizēts ar dažādu rēķinu filmēšanu, rādīja, cik viss tur ir slikti. Vienīgais, kam es varu piekrist – ja astoņdesmitgadīgai kundzītei jānomaksā 500 eiro mēnesī, nu, tad tas, manuprāt, jau daudziem no mums būtu ļoti smagi, nemaz nerunājot par pensionāru. Cita diskusija, vai viņai vienai būtu jādzīvo 71 kvadrātmetru lielā dzīvoklī ar augstiem griestiem utt. Konkrētais filmētais rēķins šim dzīvoklim Miera ielā 4 par 2023. gada decembri ir 547,46 eiro, taču īstā summa tur ir 489,19 eiro, pārējā daļa – parāds.

PATI DĀRGĀKĀ MĀJA SEDĀ. Šeit, Miera ielā 4, iedzīvotāji saņem vislielākos rēķinus par apkuri. Decembrī siltuma tarifs te bija 4,66 eiro uz kvadrātmetru plus PVN! Šajā apkures sezonā uz šo namu, kurā ir gan centrālā, gan malkas apkure, gan arī četri tukši dzīvokļi, jau bijuši astoņi izsaukumi dažādu defektu novēršanai. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Sedas desa - 30.Janvāris, 2024 - 11:03

Vai tad Glorija izmesta no Saeimas?

milicis - 30.Janvāris, 2024 - 13:11

Protams! Ar 2023. gada februāra lēmumu uz veselām 6 Saeimas sēdēm!

Glorija - 30.Janvāris, 2024 - 14:12

Ne jau no Saeimas,bet no sēdēm

Skolnieciņš - 30.Janvāris, 2024 - 18:42

Glorija Grevcova vispār salutē putina krievijai. Saeimā krievijas ietekmes aģentei nav vietas. Viņa normālu darbu traucē valsts pārvaldē un bojā Latvijas tēlu. Saeimā drīkst būt vien mentāli veseli, puslīdz izglītoti cilveki kaut vai ar koledžas izglītību un demokrātiskās Eiropas vērtībām lojāli cilvēki, vēlams Latvijas patrioti.

Kuce Glorija G - 31.Janvāris, 2024 - 19:57

In reply to by Skolnieciņš

Nu ja, man vajag, kad Glorija izmesta no Saeimas. Glorija vairāk melojusi par iegūto augstāku izglītību, viņa palika pamatskola izglābu - sudi…

Jevgenijs - 31.Janvāris, 2024 - 06:41

Cik namsaimnieks un pilsetas dome samaksaja par šo?

Sedeņietie. - 31.Janvāris, 2024 - 08:52

Ja var redzet ka Viss ir uzpirkams pat Liesmiņa.Pašiem Valmieriešiem kapeikas jamaksa ar visu renovaciju a mums Seda kabatas japiepilda Namsaimniekam.

Tekla - 31.Janvāris, 2024 - 09:47

*"Konkrētais filmētais rēķins šim dzīvoklim Miera ielā 4 par 2023. gada decembri ir 547,46 eiro, taču īstā summa tur ir 489,19 eiro, pārējā daļa – parāds." * - Nu jā, īstā summa nav tik šokējošā un viegli maksājāmā! :) ))

Lo - 31.Janvāris, 2024 - 10:12

Smieklīgi,nerunāja Sedas iedzīvotāji,kas tad?Runa gāja par apkuri,tikai paši iedzīvotāji zin cik kuram ir rēķins...piestādīts.

Iedzīvotāja no Sedas - 31.Janvāris, 2024 - 10:23

Я там была и знаю правду а Guntis Vīksna там точно не присувствовал и пишет такое... Много получил за статью обмана и клеветы???
www.eliesma.lv - стыд и срам вам.

Klara - 31.Janvāris, 2024 - 17:39

Lasit visu to melesanu pretigi,vemt gribas.Bet jums visiem bus jaatbild par katru melosanas vardu,karmiskais gads,lai devs jus sarga.Avizes korespondentam laikam labi samaksaja.

Seda - 31.Janvāris, 2024 - 19:53

In reply to by Klara

Ja, Glorija melojusi, jāiet cietumā. Vajag izmest Glorija no Saeimas

Skolnieciņš - 2.Februāris, 2024 - 11:12

In reply to by Klara

Klāra, tavai zināšanai! Dieviete Temīda ir Ukrainas un Ukrainas aizstāvju pusē.

Ja godīgi - 31.Janvāris, 2024 - 19:27

Kāda nozīme kurš no cilvēkiem šo publiski plašākai publikai parādīja? Seda ir dziļa miskaste ar beigtām mājām un kosmiskiem rēķiniem par centrālo apkuri.

Klara - 31.Janvāris, 2024 - 21:01

In reply to by Saeima

Glorijai uzticos uz 100%.Jums netic vairak par 50% cilveku.Driz tikai pensionari un invalidi paleks,nebus kuru cakaret

Skolnieciņš - 2.Februāris, 2024 - 11:10

In reply to by Klara

Klāra, Glorija Grevcova ir angažēta personība. Vai nu viņa ir krievijas uzpirkta un atstrādā kameru priekšā krievijas naudu, vai arī ir idejiska ruzzkij mir sektas adepte. Viņa ir parasta tautas musinātāja, populiste, arī kremlim izdevīgs demagogs.

Skolnieciņš - 2.Februāris, 2024 - 11:11

In reply to by Ja godīgi

Ja nebūtu kara Ukrainā un ja krievija neslimotu ar fašismu un lielummāniju, tad varbūt apkures rēķini nebūtu tik augsti. Kā tu domā?

Zinam - 2.Februāris, 2024 - 16:01

Iespējams,ka Glorija Grevcova arī tiks izmesta no Saeimas,jo pēdējā tiesas sēde kavējas,pēc tās būs viss zināms.

Skolnieciņš - 2.Februāris, 2024 - 16:23

In reply to by Zinam

Manuprāt, krievijas ietekmes aģentiem Saeimā nav vietas. Pietiek ar to, ka ne visi deputāti vienmēr ir kompetenti. Nekompetenci dažreiz var piedot. Bet strādāšanu krievijas labā attaisnot nevar. Saeima nav nedz cirks, nedz balagāns. Cilvēki, kas sazin kā labā strādā, vien traucē Saeimas darbu. Potenciāliem deputāta mandātam Saeimā pirms vēlēšanām ir jāiziet striktākas pārbaudes nekā šoferīšiem. Tas būtu tikai taisnīgi, un atsijātu ruzzkij mir aktīvistus un citus sārņus.

znatoks - 2.Februāris, 2024 - 19:37

Glorija i Klara - dva sapoga para!

Pievienot komentāru