«Dabas koncertzāles» desmitgades suminājums

- 29.Jūnijs, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar dabas draugu tūkstošu piepulcinājumu, zinātnieku atgādinājumu par dabas vērtībām, mūziķu, gaismas un kustību mākslinieku priekšnesumiem Rūšu pļavās Engures novadā un Drusku kalnā Alūksnes novadā, cildinot dabiskās pļavas un tās iemītnieci dedestiņu, savu 10. dzimšanas dienu vērienīgi pirms Līgo svētkiem atzīmēja «Dabas koncertzāle».

Varam būt lepni, ka šis nu jau ne vien Latvijā par vienreizēju atzītais vides izglītības multimediju pasākums ir piedzimis mūsu pusē — Burtniekos Briedes  zirglietu muzejā. Tur 2005. gada 2. jūnijā  tikās neliels pulciņš dabas draugu, lai, piedaloties toreizējam vides ministram Raimondam Vējonim, Valmieras rajona padomes priekšsēdētājam Vitautam Staņam, UNDP/GEF projektā «Bioloģiskās daudzveidības aizsardzība Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā» ornitologu Otara Opermaņa, Aināra Auniņa, Andra Klepera pavadīti, dotos pļavās saklausīt griežu un citu retu putnu balsis. Pēc tam, dzirdēto pārrunājot, šķiet, Otars Opermanis viens no pirmajiem ierosināja, ka vajadzētu daudz vairāk cilvēkus mudināt ieklausīties dabas skaņās kā koncertā. Šo domu pēc tam uztvēra arī mūziķis Ingus Ulmanis un vides zinātņu doktore Silvija Nora Kalniņš. Tā piedzima projekts «Dabas koncertzāle», kas pēc gada jau ieguva skanējumu. Atkal mūsu pusē — Mazsalacā, Valtenberģu muižas parkā. Tur dzejā, mūzikā un zinātnieku stāstījumos cildinājumu guva gan vecais parks, gan tā iemītnieks  —  par dabas retumu kļuvušais lapkoku praulgrauzis.

TURPINĀJUMS SEKOS. Ingus Ulmanis uz mūziķu un zinātnieku sadarbību arī turpmāk raugās ļoti cerīgi. Ārijas Romanovskas foto

Komentāri
Pievienot komentāru