Darbs kā sirdslieta

- 2.Decembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Dienestu Valsts policijā 2020. gada februārī beidzis kā Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks pulkvežleitnanta pakāpē, šobrīd Valmieras novada pašvaldības policijas priekšnieks INDULIS RŪSIS nēsā pulkveža amata zīmi – trīs lielās zvaigznes. 

Tavs stāžs policijā faktiski sastāv no divām daļām – pirms un pēc izdienas pensionēšanās. Lūdzu, īsos vārdos par to pirmo posmu!

Esmu no Viļķenes, pēc tam ģimene pārcēlās uz Kocēniem, kur vēl kā puika dažreiz gāju līdzi brīvprātīgajiem kārtības sargiem reidos. Iepatikās. Kad bija jāiet armijā, mani aizsūtīja uz augstāko karaskolu Saratovā. Pats gribēju uz milicijas skolu, bet tur bez dienesta armijā neņēma. Saratovā ātri sapratu, ka tas nav mans, jo man vairāk patika visādas izmeklēšanas, detektīvfilmas... Labs cilvēks mani pamācīja, kā no turienes tikt prom. 1986. gada rudenī iesaucos padomju armijā, tiku dienēt Rīgā milicijas daļā. Divos gados uzdienēju līdz nodaļas komandierim, trāpīju tieši uz Atmodas laiku, uz sarkanbalt­sarkanajiem karogiem un grupas Helsinki-86 gājienu pie Brīvības pieminekļa. Esmu tajos Latvijas vēstures posmos pats bijis klāt. 1991. gadā, kad milicija bruka kopā, veidojās policija. Aizgāju strādāt Valmierā pie Jura Kubuliņa, lai viņam vieglas smiltis. Savos pēdējos gados Valsts policijā vadīju Valmieras Kriminālpoliciju. Tad aizgāju izdienas pensijā.

INDULIS RŪSIS.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Lasiītājs - 3.Decembris, 2022 - 22:55

Informācijai Liesma - pulkveža pakāpe nav pašvaldibas policijai, bet gan amata zīme. Lūgums veikt korektus rakstus.

Pievienot komentāru