Dodot sabiedrībai, dabai, civilizācijai, kosmosam — mēs augam
Nekas ar mums nenotiek nejauši. Šo atziņu pierāda arī garīgās skolotājas LĪGAS KOLNEJAS dzīves pieredze.
Kopā ar saviem ci gun studentiem, esot ceļojumā Turcijā, iepazinušies un sadraudzējušies ar Dikļu pagasta «Staru» māju saimnieku Ati Bušu. Viņš braucienā bija devies no izdevniecības «Zvaigzne» redakcijas. «Pēc ceļojuma Atis uzaicināja mūs bērzu sulu laikā atbraukt uz «Stariem». Tad arī izrādīja no vectēva mantoto zemi. Kolhoza laikos te bijušas grants bedres, pēc tam neoficiāla vietējo iedzīvotāju izveidota atkritumu, galvenokārt būvgružu izgāztuve. Kad pirms septiņiem gadiem tur ieradāmies, teritorijai cauri sausām kājām nebija iespējams iziet — viss bija aizaudzis, ūdens līdz potītēm. Tad ieraudzīju akmeņus... Esmu bijusi Himalajos un vēl daudzviet pasaulē, kur šādas vietas un lietas tiek godā celtas. Piemēram, Lietuvā izveidots Japānas dārzs ar laukakmeņu krāvumiem un ūdenskritumiem, projektā ieguldot piecus miljonus dolāru. Tā bija Japānas dāvana Lietuvai. Es, zinot, kāds tur skaistums, sapratu, ka šo vietu «Staros» nedrīkst aizlaist postā. Patiesība ir tāda, ka viens bagātībai kāpj pāri, otrs to ierauga. Tā tas ir ik uz soļa, tāpēc viens cilvēks gūst panākumus, otrs ne. Bagātība tepat zem kājām mētājas, bet to var saprast tikai tas, kam atšķirīgs redzējums,» spriež Līga.
Un šajā brīdī jāpiekrīt vēl vienai patiesībai — pasaule turas uz entuziastiem. Taču tādi darba apjomi nav pa spēkam vienam cilvēkam. Lai varētu sakopt šo teritoriju, kopā ar domubiedriem un Līgas ci gun studentiem 2012. gadā tika nodibināts fonds «Zeme.Cilvēks.Stari». Sākumā fonds no Buša kunga šo zemi nomāja. Tagad zeme ir fonda īpašums, jo A. Bušs to viņiem uzdāvināja.
ŠOPAVASAR «Staru» Svētbirzī iestādīti 399 kociņi — 33 liepas, 33 ozoli, 33 lielie bērzi un 300 Kocēnu domes dāvātie mazie bērziņi. Bet viņpiektdien atvests un svētbirzs centrā novietots īpašs akmens — spoguļšķīvis, ko veidojis akmeņkalis no Carnikavas Ronalds Jaunzems (attēlā kopā ar Līgu Kolneju). «Katrs cilvēks var te atnākt, no dīķa saujā pasmelt ūdeni, padomāt vislabāko, ko viņš šai vietai un Latvijai novēl, tad samīļoto ūdeni izliet akmens šķīvī. No tā padzeroties, putni šo mīlestības vēstījumu aiznesīs pāri visai Latvijai, bet šķīvī palikušais ūdens staros debesīs cilvēka atstāto domu un sirds maigumu. Svētbirzī būs cilvēka sirds salīdzināšanās ar Dievu. Tā kā mums ir lieliska radoša sadarbība ar tēlnieku Ronaldu Jaunzemu, mēs turpināsim labiekārtot šo teritoriju, izvietosim akmens kalumus meditāciju vietās. Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi turpinās veidot apceres taku. Pamazām veidosies unikāls dabas parks,» skaidroja Līga. «Mūsu komanda ir pateicīga visiem, kas palīdzēja īstenot mūsu ideju. Īpašs paldies Atim Bušam. Tā kā teritorija iekārtota par tautas saziedotiem līdzekļiem, tiks izveidota goda plāksne ar visu talcinieku un ziedotāju uzvārdiem. Paldies Uldim Trallam, kurš ar juveliera cienīgu precizitāti ar smago tehniku pārvietoja akmeņus, un Aivaram Zvirbulim, kurš brīnumainā kārtā spēja uztvert manas un komandas cilvēku domas par to, kā šai vietai ir jāizskatās.» Jāņa Līgata foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv