Domājot par nākotnes iespējām

- 18.Augusts, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušonedēļ, no 10. līdz 14. augustam, Valmierā norisinājās vasaras karjeras dienas nometne «Atver durvis, atklāj sevi – 2!», kurā 14 līdz 17 gadus veci jaunieši varēja izzināt sevi, kā arī iepazīt dažādas karjeras iespējas ar mērķi padarīt karjeras izvēli saprotamu un pamatotu. Nometnē piedalījās 30 jaunieši, kuri vēlas izdarīt īsto izvēli nākotnē. Piecu dienu laikā dalībniekiem tika dota iespēja pārrunāt karjeras izvēles izaicinājumus, tikties ar interesantiem un iedvesmojošiem dažādu jomu profesionāļiem, piedalīties komandas saliedēšanas aktivitātēs un mācīties strādāt komandā.

Nedēļa nometnē sākās darbīgi – pirmdien dalībnieki ne tikai nosprauda savus mērķus, ko grib sasniegt, bet arī mācījās, kā sevi pasniegt sociālajos tīklos, sākot no profila izveidošanas, beidzot ar to, kā veidot saturu. To jauniešiem stāstīja akadēmijas «Pacelt pasauli» dibinātāja un vadītāja Dace Briede-Zālīte un influencere Sindija Bokāne. Otrdien jaunieši tikās gan ar Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku Ričardu Gailumu, gan ar HESPI zinātnisko asistentu Jāni Bikši. Trešdien jaunieši devās ekskursijā uz Cēsīm, kur notika gan orientēšanās, gan sarunas par Zero waste un beziepakojuma veikala Ieber.lv apmeklējums.

Ceturtdien tika apmeklēta Vidzemes Augstskola un Valmieras integrētā bibliotēka, kā arī Valmieras novada fonds un fonds Iespēju tilts. Tur jaunieši ar īpašām vajadzībām mācīja dekupēt akmentiņus, arī iepazinās ar Jauniešu laboratorijas piedāvātajām iespējām. ZITA GUSTAVSONE, Iespēju tilta valdes priekšsēdētāja, uzsvēra, ka integrējošo aktivitāšu mērķis ir veicināt sabiedrības uzskatu maiņu par cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, ar moto – Cilvēks, nevis diagnoze!, vairot toleranci pret citādo. Jauniešus integrējošās aktivitātes notiek  Latvijas valsts budžeta programmas NVO fonds 2020 projekta Kopienas interešu aizstāvība ietvaros.

VALMIERAS JAUNIEŠI. Kristīnes Gobas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru