Gaismu saspēles vadītājs

- 2.Februāris, 2024
Viesis
Laikrakstā

«Divus mēnešus režisors strādā, mēģina izrādi, es labprāt aizbraucu un apskatos, bet man tāds aktīvais darba posms ir desmit dienas līdz pirmizrādei,» saka gaismu mākslinieks NIKS CIPRUSS.

Niks ļaujas spēlei ar gaismas un tumsas slēdžiem un šo abu dabas parādību saspēli vada arī uz skatuvēm. Teātris ir viņam tuvā māksla, tāpēc priecājas par iespēju strādāt Latvijas teātros un būt izrādes veidotāju radošajā komandā. Nikam vairāki darbi jau bijuši Valmieras teātrī, un šovakar viņa gaismotajai Justīnes Kļavas «Konsuela – Sent-Ekziperī» ir pirmizrāde. 

Mūsu saruna notiek nedēļu pirms pirmizrādes. Ko šodien darīja gaismu mākslinieks? 

Šodien bija pirmā diena, kad uzbūvēta scenogrāfija, salikti prožektori, un ļoti lēni, tiešām ļoti lēni un ar pārtraukumiem notiek mēģinājums. Aktieri sajūt telpu, komponists klausās, kā viss skan telpā, es saprotu, kādas būs gaismas. Es atnācu līdz jums pārtraukumā. Mēs šodien sākām no pirmā cēliena, pirmās ainas, un darbs būs līdz desmitiem vakarā. 

TEĀTRĪ daudz lielāks efekts ir nevis simt prožektoru spožumam, bet tam vienam, kas izgaismo tumsā, – tā gaismu mākslinieks Niks Cipruss. Aijas Melbārdes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru