Gatavi jaunajai sezonai

- 21.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «Aloja Agro» galvenie darbības virzieni ir cietes un galda kartupeļu audzēšana; bezglutēna graudaugu un pākšaugu audzēšana, sēklas materiāla pavairošana; zālāju un āboliņa sēklas pavairošana; lauksaimniecības tehnikas pakalpojumu sniegšana zemniekiem; kartupeļu šķirņu, bioloģiski atļautu produktu un augsnes ielabotāju izmēģinājumi. «Liesma» devās uz sarunu par un ap kartupeļiem un bioloģisku saimniekošanu. 

Pagājusī kartupeļu sezona bija laba, atzīst SIA «Aloja Agro» izpilddirektors un agronoms ARVĪDS OZOLS. Uzņēmums audzē bioloģiskos cietes kartupeļus gan pārstrādei, gan pašiem sēklai. Vienmēr varot būt arī labāk, ir, uz ko tiekties, bet ar līdzšinējiem rezultātiem uzņēmums ir apmierināts un cer, ka šis gads būs vēl labāks. Tiek audzēti arī bioloģiski sertificēti sējas zirņi ‘Bruno’ – šīs šķirnes zirņos ir atrodams vislielākais olbaltumvielu procents. No tiem tiek ražoti zirņu milti, kas pēc konsistences ir tik smalki, ka, ja tos uzbērtu uz mēles, tie tur arī pieliptu. Šie milti izmantojami pārtikas produktiem kā piedeva. 

SIA «Aloja Agro» valdes priekšsēdētājs ANDREJS HANSONS stāsta: «Mūsdienu modernajā uzturā ir tendences ražot pārtiku noteiktām cilvēku grupām, piemēram, vegāniem. Kā zināms, vegāni dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas neatzīst, bet zirņos ir augu olbaltumvielas. No šiem miltiem var taisīt gan vegāniskus burgerus, gan dažādas uzkodas un pamat­ēdienus. Tie gan pamatā aiziet eksportam, bet mēs labprāt sadarbojamies arī ar vietējiem uzņēmumiem un būtu priecīgi, ja visu savu produkciju varētu pārdot vietējam pārstrādātājam.» No uzņēmuma puses nāca iniciatīva, ka ir nepieciešams valsts atbalsts tieši uzņēmumiem, kas pārstrādā vietējo produkciju – ne tikai pārtikas ražošanā, bet arī, piemēram, kokrūpniecībā. Nevis eksportēt, bet pārstrādāt šeit – tas nozīmē, ka valstī paliek nodokļi un cilvēkiem ir darbs.

PAGRABA VĒSUMĀ noglabātie kartupeļi. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru