Godinot latviešu valodu
Aprakstīt sestdien pusdienlaikā notiekošo IV pasaules diktātu latviešu valodā ierados pēdējā brīdī, kad gandrīz visas vietas Vidzemes Augstskolas otrā stāva auditorijā jau bija aizņemtas. Lai arī pasākumā tiku plānojis piedalīties tikai kā novērotājs, līdzko biju apsēdies solā, man priekšā tika noliktas reģistrācijas lapas divos eksemplāros un speciālā diktāta veidlapa, tā ka atteikties bija neērti, un tā es kļuvu par 53. rakstītāju un Valmieras rekorda masveidībā līdzautoru vismaz uz gadu.
Vispirms klātesošos no ekrāna uzrunāja diktāta lasītājs tiešsaistē aktieris Kaspars Znotiņš un teksta autors dzejnieks Andris Akmentiņš, bet valmieriešiem fragmentu no viņa Malēniešu hronikas diktēja Valmieras Drāmas teātra leģenda aktieris Rihards Rudāks.
Diktāti tiks izlaboti mēneša laikā, bet jau ir zināms, ka tā rakstīšanā tiešsaistē un klātienē kopā piedalījās 1648 interesenti. Klātienē diktātu rakstīja 615 cilvēki deviņās Latvijas pilsētās – Rīgā (322), Liepājā (69), Rēzeknē (34), Daugavpilī (32), Ventspilī (27), Cēsīs (11), Jelgavā (36), Jēkabpilī (34) un Valmierā (53). Interneta vietnē raksti.org tika iesniegti 1033 darbi no 26 valstīm. Vairākums dalībnieku to rakstīja tiešsaistē Latvijā (935), citi bija no Lielbritānijas (25), Vācijas (18), Spānijas un Zviedrijas (katrā pa 6), Igaunijas un Īrijas (katrā pa 4), pa trim no Lietuvas, Luksemburgas, Nīderlandes, Grieķijas, Itālijas, pa diviem no Beļģijas, Čehijas, Norvēģijas, Dānijas, Somijas, Horvātijas, pa vienam no ASV, Karību salām, ASV Aizjūras salām, Turcijas, Islandes, Izraēlas, Ķīnas un Kipras.
IEKLAUSOTIES katrā Riharda Rudāka diktētajā vārdā. Ārijas Romanovskas foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv