Grūtākais ir radīt vienotu komandu

- 18.Decembris, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

RIČARDS ŠTIBE ir Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks. Viņš «Valmieras Jauniešu balvā 2019» tika apbalvots kā Gada jaunietis par iniciatīvu un nesavtīgo darbu skolā un dažādās jauniešu organizācijās Valmierā.

Kādus radošos izaicinājumus esi pieņēmis pašlaik?

VIBJO (Valmieras integrētās bibliotēkas jauniešu organizācijā) Sudraba ZIRG's esmu darbojies  kopš tā dibināšanas 2015. gada oktobrī. VIBJO attīstībā esmu bijis katrā solī un sapratu,   ka es savu radošo potenciālu esmu  jau izpaudis pietiekamā līmenī un vēlos kaut kādu jaunu izaicinājumu, lai arī dzīvi padarītu košāku. Tā vietā kopš augusta beigām esmu Valmieras novada fondā Jauniešu ideju laboratorijas (JIL) koordinators.

Ja atskatāmies atpakaļ: par ko tev pašam ir bijis lielākais gandarījums VIBJO kontekstā? Ko ir izdevies paveikt?

Gandarījums ir par to, ka no lasīšanas projekta, kurā bija ap 14 jauniešu, lasīšanas vēstneši no dažādām Valmieras skolām, kas savstarpēji bija gandrīz kā nepazīstami, palikām četri aktīvisti, kas vēlējāmies turpināt darboties. Tas jau ir milzīgs sasniegums. Pēc šī projekta mēs savstarpēji sadraudzējāmies un sapratām, ka bibliotēka ir vieta, kur var radoši izpausties un īstenot idejas.

Darbības laikā lielākais gandarījums ir par šausmu pasākumu, kas, manuprāt, Valmierā ir kaut kas neierasts. Tad ap Helovīna laiku bērniem ir iespēja doties šausmu trasē un veikt konkrēto uzdevumu. Kulminācija bija aizvadītā gada pasākums, kas notika ūdenstornī. Tas mums pašiem bija milzīgs izaicinājums, gandrīz kā četrstāvīgu māju iekārtot.

Savukārt no personīgās pieredzes, ņemot vērā, ka visu laiku biju VIBJO iekšlietu daļā, tā ir sapratne, ka visa pamatā, uz kā viss balstās, ir cilvēks, nevis darbs, kas ir jāpaveic. Tagad, darbojoties JIL, iegūtās zināšanas izmantoju praksē un visu laiku domāju par saliedēšanās aktivitātēm vai kopīgiem pasākumiem un pasēdēšanām, lai arī savstarpēji ne tik labi pazīstami cilvēki varētu viens otram labāk uzticēties. Uzticības rezultātā rodas kopdarbs. Ulmaņlaika uzskats, ka viens visu varēs, mūsdienās noteikti nestrādā.

TEĀTRA SPORTS ir labā atkarība, kas kalpojusi par atspēriena punktu, lai jaunietis uzsāktu brīvprātīgo darbu un attīstītu sevī radošumu, spontanitāti, sadarbību un dzīvošanu bez aizspriedumiem. Ričards iejuties mežonīga rietumu kovboja lomā, vadot sadraudzības turnīru Madonā. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru