Haralds Kārlis debitē Latvijas izlasē

- 8.Septembris, 2015

Nosaucot mūsu valsts divpadsmitnieku startam Eiropas čempionāta fināla grupu turnīrā Rīgā, kas viņsestdien sākās galvaspilsētas Arēnā Rīga, vīru basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis no trim Valmieras spēlētājiem savā rīcībā atstāja vien valmieriešu jaunpienācēju — 195 cm garo uzbrūkošo aizsargu Haraldu Kārli, paldies par sešu nedēļu darbu pasakot centra spēlētājam Dāvim Rozītim un vēl vienam mūsu komandas papildinājumam — snaiperim Mārtiņam Laksam. Jāatzīmē, ka pieredzējušākais Bagatska palīgs šajā Eiropas čempionātā ir Valmieras jaunais galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

Haralds Kārlis debitēja valsts izlases mačā jau pirmajā sacensībā, kad devās laukumā tobrīd jau uzvarētajā spēlē pret Beļģijas valstsvienību (78:67) un sev atvēlētajās 16 sekundēs atzīmējās ar cīņas epizodi zem mūsu izlases groza, sagādājot uzbrukuma piezīmi viesu vienības līderim Hervelam. Savukārt otrajā spēlē pret Lietuvas izlasi, kurā mūsējie otro puslaiku (21:39) un visu maču zaudēja visai bezcerīgi (49:68), Valmieras jaunpienācējs ar ASV studentu basketbola pieredzi devās laukumā jau ceturtās ceturtdaļas vidū un pozitīvajā statistikā atzīmējās ar 2 rezultatīvām piespēlēm, tostarp ātrajā uzbrukumā vēl vienam izlases debitantam Žanim Peineram, kurš ietrieca bumbu grozā no augšas.

Latvijas izlases pretiniekos Rīgā vēl Čehijas, Ukrainas un Igaunijas valstsvienības. Lai Haraldam Kārlim un viņa kolēģiem veiksme stāv klāt!

PAR LATVIJU! Haralds Kārlis (Nr. 23) aizsardzībā izlases mačā pret Beļģiju. Jura Kalniņa foto