Iekļaujošā izglītība

- 23.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušā gada nogalē tika grozīti Ministru kabineta noteikumi, kuri spēkā stājās ar šī gada 1. septembri, paredzot izmaiņas iekļaujošajā izglītībā. Tā rezultātā šogad bērnu skaits samazinājies Valmieras pilsētas speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē «Bitīte».

«Grozījumi kopumā ietekmē speciālās pirmsskolas izglītības iestādes. Līdz pagājušajam mācību gadam mēs īstenojām visas speciālās izglītības programmas, kādas ir, tas nozīmēja, lai arī kādi bērnam bija traucējumi, mēs ikvienu bērnu uzņēmām savā dārziņā. Valstī tiek īstenota iekļaujošā izglītība, un normatīvie akti paredz, ka no 2020. gada septembra speciālās izglītības iestādēs netiek īstenotas trīs speciālās izglītības programmas, kas tika īstenotas līdz šim, – tā ir programma bērniem ar valodas attīstības traucējumiem, ar fiziskās attīstības traucējumiem un bērniem ar somatiskām saslimšanām,» paskaidro Valmieras pilsētas speciālās pirms­skolas izglītības iestādes «Bitīte» vadītāja Iveta Kļaviņa.

Izglītības iestādi apmeklē bērni no vairākiem novadiem, kas aptver visu Vidzemi, grozījumu rezultātā izglītojamie tiek integrēti vispārējos bērnudārzos savos novados atbilstoši savam vecuma posmam, tāpēc lielu pieplūdumu neizjūt neviens no novadiem vai pirmsskolas izglītības iestādēm.

GAIŠAJĀS UN MĀJĪGAJĀS bērnudārza «Bitīte» telpās iejutušās skolotāja Santa un skolotājas palīdze Ļubova no bērnudārza «Buratino». E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru