Iepazīstot Ķīnu

- 23.Novembris, 2016
Viesis
Laikrakstā

Trīs gadus Māra pavadījusi Ķīnā, strādājot studentu praksē medicīnas klīnikā pie izpētes darba par jaunas metodikas izstrādāšanu insulta slimnieku asinsspiediena ārstēšanā, kā arī apgūstot tradicionālās akupunktūras metodi un specifisko sjin nao kai cjiao (xing nao kai qiao) metodiku, kas tiešā tulkojumā no ķīniešu valodas varētu skanēt kā smadzeņu atmodināšanas un noslēgto atveru atvēršanas metode un ir efektīvs līdzeklis insulta seku novēršanā un normālas ķermeņa darbības  atjaunošanā.

Ģimenē nu atļauti divi bērni

Paralēli praksei un mācībām, kas aizņēma dienas daļu, Māra centusies, cik iespējams, iepazīties ar šīs zemes kultūru, cilvēkiem. Iznācis arī piedalīties dažādos pasākumos, piemēram, spēlēt vijoli Ķīnas televīzijas Ziemassvētku šovā, filmēties kinokomēdijā, kurā skartas Ķīnā tradicionāli jūtīgās tēmas, — ķīniešu vecākiem ir būtiski, lai pēc augstskolas pabeigšanas bērni pēc iespējas ātrāk apprecētos un tiktu radīti mazbērni. Tas vecvecākiem esot ļoti nozīmīgi, jo tradicionāli bērns ir laime, īpaši, ja tas ir puisītis.

«Pēc Ķīnas «Viena bērna ģimenes politikas» dzimstības ierobežošanas reformas, kas tika noteikta no 1978. gada, pašlaik ir izaugusi vesela paaudze bērnu, kuri ir vienīgie ģimenē saviem vecākiem. Ķīnā tradicionāli bērniem ir pienākums rūpēties un materiāli atbalstīt savus pensijas vecuma vecākus, un tagad, kad gados veco cilvēku ir nesamērīgi vairāk salīdzinājumā ar jauniešiem, tas uzliek jauniešiem, it īpaši jauniem precētiem vīriešiem, lielu slogu — materiāli atbalstīt savus vecākus un vēl sievas vecākus, kā arī nodrošināt bērnam labu izglītību. Lai mazliet mazinātu šo problēmu, no šī gada janvāra Ķīnā ir oficiāli atļauti divi bērni ģimenē. Ja ģimenē ir lielāks bērnu skaits, nekā atļauts, par bērna «reģistrēšanu», kas nodrošinās viņam pasi (tā vēlāk viņam dos  iespēju izbraukt no valsts, tikt uzņemtam skolā, universitātē, iespēju oficiāli apprecēties u.c.), jāmaksā liels naudas sods. Tā apmērs atkarīgs no provinces un pilsētas, kurā vecāki reģistrēti un kurai viņi piederīgi. Problēmas ar bērna reģistrāciju ir arī, ja bērns nepiedzimst laulībā,» stāsta Māra.

NO IZLAIDUMA CEREMONIJAS. 2016. gada jūlijs. Iegūts maģistra grāds ķīniešu tradicionālajā medicīnā — akupunktūrā. Attēlā Māra kopā ar klasesbiedriem no Mongolijas, ASV, Brazīlijas, Peru, Ganas un Taizemes. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru