Iespēja dzīvot zelta līdzsvarā starp tuvumu un tālumu
Par dzimtas mājvietu «Varavīksnes», kas atrodas Vaidavas pagastā, kā pārliecinājāmies, zina vien retais, pat netālie kaimiņi par to neko nemācēja stāstīt, lai gan ekociematiņš te, gluži klajā laukā, aizsācies jau pirms deviņpadsmit gadiem, kad Broņislavs un Inese nonāca pie atskārsmes, ka Rīgas dzīvoklī laimīga dzīve nesanāks. Sākās īpašuma meklējumi laukos.
Par ainaviski skaisto vietu netālu no Sietiņieža pastāstījis draugs, kurš savukārt kādā vietējā avīzē bija ievērojis sludinājumu par šī 19 hektārus lielā zemes gabala pārdošanu.
Broņislavs mūs aizveda pie varenā ozola un pastāstīja, ka tieši tas ar savu īpašo auru uzrunājis Inesi.
Sāk saimniekot «Varavīksnēs»
Īpašums jau sākotnēji ticis iegādāts ar mērķi veidot dzimtas mājvietu ekociematu.
Tā kā šī ir ainavu aizsargājamā teritorija, tad detālplānojums bija jāsaskaņo gan ar Vides pārvaldi, gan ar Gaujas nacionālo parku, kas izvirzīja savus noteikumus – puse zemes jāatvēl dabai, otra puse dzimtas mājvietām. Broņislavs pastāstīja, ka, atbilstoši ciemata nosaukumam «Varavīksnes», bija gribējuši izdalīt septiņus būvgabalus, lai katra ģimene ienāk ar savu varavīksnes krāsu, taču komisija, kas ieceri izvērtēja no dažādiem viedokļiem, atļāva izveidot sešus.
BROŅISLAVA SAIMNIECĪBAS KOPSKATS. Ārijas Romanovskas foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv