Ikdienā vienkārši LAK
Viņa ir ne vien Burtnieku novada domniece, bet kopš pērnā gada arī amatā ar garumgaru un sarežģītu nosaukumu — Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras nodaļas Burtnieku novada lauku attīstības konsultants. Īsi sakot, INESE GAUMANE tagad, kā pati smej, esot LAK jeb lauku attīstības konsultante, tātad novada laucinieku galvenā informētāja un padomdevēja.
Lūk, viņas redzējums par lauksaimniecību novadā patlaban.
«Strādāju no pērnā gada 5. jūnija. Novadā pašlaik ir 437 zemnieku saimniecības, skaitāmies lauksaimniecisks novads. Man pāri gājusi cūkkopība, tieši šī nozare cieta no Āfrikas cūku mēra. Tās man bija pirmās informatīvās dienas, ko organizēju novada iedzīvotājiem. Cilvēkiem tas bija liels pārbaudījums, it sevišķi tiem, kas dzīvoja stingrās uzraudzības zonā, kur bija Ēveles pagasts. Piemēram, Mejēnu saimniekam Imantam Lūsim nācās veikt nozares sašaurināšanu, arī ļoti daudz cūkgaļas konservēt savam patēriņam, lai ar minimāliem zaudējumiem izietu no situācijas. Jo cūkgaļas tirdzniecība uz āru bija aizliegta! Arī Matīšu pagastā zemnieku saimniecībā Lelles vēl tagad ir ierobežota cūkgaļas tirdzniecība. Savukārt lopkopībā lielākā problēma ir zemās piena iepirkuma cenas, pie tam tās katram ražotājam ir individuālas. Tā, piemēram, saimniecei Valmieras pagastā tās šķiet pieņemamas un viņa savu piena lopkopību turpinās, bet citiem piensaimniekiem jau rodas šaubas, vai vērts turpināt... Tai pašā laikā ir prieks, ka Burtnieku pagastā Inga Grīnberga savā saimniecībā Smilgas par saviem līdzekļiem ceļ jaunu kūti slaucamajām govīm! Gandarījums arī par jauno saimnieku Matīsu Grīnbergu no Burtnieku pagasta Adzelviešiem, kurš saņēma Senču mantojuma balvu.»
IR REDZĒTS. Varbūt arī kāds no Burtnieku novada pašvaldības viņsestdien rīkotā lauksaimnieku brauciena dalībniekiem Rāmavā noskatīja savai saimniecībai ko derīgu?
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv