Ikšķilietis uz ledus Valmierā

- 17.Jūlijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

Pieļauju, ka mans sarunas biedrs Valmierā pagaidām ir vēl pavisam maz pazīstams. Par viņu vairāk zina visi īstenie hokeja fani, jo JURIS ŠTĀLS ir Latvijas hokeja sabiedrībā atpazīstama persona. Laikā no 2005. gada līdz 2010. gadam dažādos turnīros spēlējis Latvijas valsts izlasē, 2014. gadā bijis izlases sastāvā arī Soču ziemas olimpiādē. Pirms tam 1999. un 2001. gadā attiecīgi Eiropas un Pasaules čempionātos bijis mūsu valsts junioru izlases sastāvā. Starp citu, pabijis arī NHL tuvumā, jo 2001. gada draftā viņu ar 269. kārtas numuru draftēja Ņujorkas Rangers. Un tagad Juris katru nedēļu sastopams Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē.

Kādi vēji tevi, gandrīz jau četrdesmitgadnieku, no Ikšķiles atpūtuši līdz Valmierai? 

Kā redzi, Ikšķile nemaz tik tuvu Valmierai nav. Bet motivācija braukt uz šejieni man bija interesanta iespēja strādāt ar jaunajiem Valmieras Bērnu sporta skolas hokejistiem. Man dzīvē bija noslēdzies viens posms, kur līdz tam, kā pats uzskatu, biju ļoti veiksmīgi darbojies. 

Kas tas bija? 

Ārpus pašas hokeja spēles man pirmā saskaršanās ar hokeju bija ģenerālmenedžera amats junioru izlasē, pēc tam biju menedžeris nacionālajā izlasē. Paralēli tam turpināju mācīties, jo zināju, ka hokejista karjera man agri vai vēlu beigsies. Pirms četriem gadiem sāku strādāt ar bērniem Rīgā – izveidoju hokeja skolu Kurbads. Pa šo laiku esam sasnieguši iespaidīgus rezultātus, ļoti daudzi šobrīd Latvijas hokejā ir tieši no Kurbada skolas. Tieši brīdī, kad šis posms manā dzīvē bija beidzies, liktenīgi nāca piedāvājums no Valmieras Bērnu sporta skolas un pilsētas domes – pievienoties skolas treneru kolektīvam, ar savām zināšanām papildināt un attīstīt tieši hokeju, piesaistīt daudzus mazos bērnus, parādīt hokeju no pavisam cita rakursa. Jo bez hokeja ir vēl milzums interesantu lietu, ko bērniem apgūt! Tā nu šobrīd esmu Valmieras Bērnu sporta skolas vecākais treneris hokejā. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru