Ir sācies «FestivaL’and 4.0»

- 30.Jūlijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Trešdien, 28. jūlijā, bijušajā katlumājā  Valmierā, Rīgas ielā 25, atklāja starptautisko īslaicīgo arhitektūras un pilsētvides vasaras skolu «FestivaL’and 4.0», ko jau ceturto reizi organizē Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas (RISEBA) Arhitektūras skola sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Tajā piedalījās Vasaras skolas vadītāja, arhitekte Dina Suhanova, Valmieras vasaras teātra festivāla programmas direktors Jānis Znotiņš, Valmieras pilsētas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 mākslinieciskās programmas vadītājs Reinis Suhanovs un vasaras skolas dalībnieki gan klātienē, gan attālināti.

Dina Suhanova pastāstīja par plānoto, kā arī iepazīstināja dalībniekus ar citos gados īslaicīgajā arhitektūras un pilsētvides vasaras skolā paveikto. Reinis Suhanovs pastāstīja par Valmieras ceļu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu un sasaisti ar bijušo katlumāju, kur šogad būs arī Valmieras vasaras teātra festivāla centrs, ko veidos vasaras skolas dalībnieki. Jānis Znotiņš pastāstīja par to, kas gaidāms Valmieras vasaras teātra festivāla laikā, aicinot jauniešus apkārt notiekošo saskatīt citām acīm, arī lietās un apstākļos, ko citkārt uzskatām par ierastām, saskatīt neparasto.

Dina Suhanova Liesmai pastāstīja: «Vasaras skolā ir divi dalībnieki no Valmieras un desmit dalībnieki no ārvalstīm. Klātienē no Moldovas, Beļģijas, Itālijas un Latvijas, attālināti no Turcijas, Indonēzijas, Kazahstānas un Ukrainas. Ierašanos noteica pandēmijas ierobežojumi, dažiem no viņiem tikai pēdējā brīdī bija skaidrs, ka varēs pie mums atlidot.

ATKLĀŠANAS PASĀKUMĀ. Vasaras skolas dalībnieki klausās Dinas Suhanovas stāstā. Foto no RISEBA arhīva

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru