Izglītības jucekļa viducī

- 16.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat esam nodzīvojušies līdz mazajā Latvijā bezprecedenta pasākuma priekšvakaram – pedagogu beztermiņa streikam. 

Pašlaik valstī galvenā dienas varone ir LIZDA vadītāja Inga Vanaga, viņas varenais tēls tikai epizodiski pazūd no TV ekrāniem un balss radio ēterā vismaz pāris reižu dienā brīdina valdību un dažāda vecuma izglītojamos un viņu vecākus par arodbiedrības neierobežotajām iespējām šajā valstī... Taisni brīnums, ka šī šerpā dāma vēl nav sevi pieteikusi Valsts Prezidentes amatam un palikusi politiski neitrāla 14. Saeimas priekšvēlēšanu batāliju virpulī. Ar politisko neitralitāti šajā gadījumā gan ir visai nosacīti – ar streika būšanu vai pat ar nebūšanu, t.i., atcelšanu pēdējā brīdī, tomēr būs pamatīgi izraustīts jau tā sacaurumotais izglītības un zinātnes ministres pārstāvētās partijas deķītis. To nesašūt pat ar pāris viņas partijas biedra pašrocīgi sagādātajiem diviem jaunajiem elektrovilcieniem Satiksmes ministrijas labo darbu sarakstā. 

Protams, nav bez vainas arī izglītības un zinātnes ministre, kas pēdējā mēneša laikā pamanījusies nākt klajā ar dažām idejām, par kurām sabiedrības lielākajā daļā maz sajūsmas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Valmierietis - 16.Septembris, 2022 - 18:59

Visu it kā zinošais Vīksnas kungs! To nu gan vajadzēja zināt un nerakstīt,ka ši šerpā dāma ir politiski neitrāla. Viņa kā kādreizējā Svarinskas jaunkundze pašvaldību vēlēšanās savā laikā iesiastījusies ja un no " Latvijas ceļa" un LPP/LC sarakstiem, bet netika ievēlēta. Ir gan tikusi arī par 11. Saeimas deputāti no Zatlera saraksta. Pirms kļūšanas par LIZDA priekšnieci bija Centrālās vēlēšanu komisijas locekle. Taču pats būtiskākais ir viens no šīs dāmas '14. Saeimas vēlēšanu pirmsvēlēšanu darījumiem, kad viņa, esot LIZDA priekšnieces amatā, parakstīja šīs arodbiedrības sadarbības līgumu ar ZZS jeb Lemberga partiju. Tādēļ realitāte ir tāda, ka pedagogus uz streiku kūdīja un valdību kā aiz šņorītes raustāmas lelītes dancinaja joprojām ietekmīgais Vīrs Ventspilī. Tādēļ streiks nemaz nedrīkstēja notikt, jo likums "Par streikiem" stingri nosaka, ka streiks, ja aiz tā ir kāds politisks motīvs, Valsts darba ispekcijai, kurai streikotāji jāuzpasē, vispār ir jāaizliedz. Ja Kariņa valdība nebūtu, vai vismaz neizskatītos tik pārbijusies un tajā būtu kaut cika likumus atcerējušies juristi, viņi taču varēja šerpajai Ingai Vanagai šo sadarbības līgumu ar ZZS iebakstīt nevis vienā, bet pat abās acīs, pateikt pedagogiem, ka viņu arodbiedrības vadītāja būtībā viņus izmanto kā politisku ieroci vienas, ietekmi pamatīgi zaudējušas partijas -ZZS- interesēs. Žurnālistiem (arī citiem "Liesmā") tieši to jau sen vajadzēja pedagogiem izskaidrot, nekā dažās publikācijās mazzinoši LIZDAi līdzi vaimanāt ar būtībā no Ventspils Aivara aizņemtiem tekstiņiem... Ceru, ka vismaz "Liesmā" vēl neviens Lemberga stipendiju nesaņem!

Vienkārši Lasītājs - 19.Septembris, 2022 - 22:57

Savukārt Valmierietim vajadzēja to zināt, ka Inga Vanaga ir gan bījusi sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma "Singas" īpašniece, arī kultūras nama "Līvbērze" vadītāja, bet pat nevienu mācību stundu nav bijusi skolotāja. Tādēļ vadīt pedagogu intereses aizstāvošu ārodbiedrību viņai nav pat morālu tiesību. Tajā amatā viņa, domājams, iekļuva gauži nejauši, kad atvadījās no Centrālās vēlēšanu komisijas locekles amata, Tādēļ, ja nu vēl kādreiz skolotājiem vajadzība pēc streika radīsies, tad ne jau šis gadījuma pēc par arodbiedrības priekšnieci kļuvušās dāmas vadībā. Šobrīd visloģiskākais būtu, ka streikam jau nobriedušie pedagogi šo streikošanu beigtu, tieši pieprasot Ingas Vanagas atkāpšanis no LIZDA vadītājas posteņa.

Pievienot komentāru