Izzina un pēta klimata pārmaiņas

- 24.Februāris, 2016
Izglītība
Laikrakstā

SIA «Aspired» radošo darbnīcu komanda projekta «Zaļā misija: klimats» ietvaros vadīja skolēniem izzinošas un pētnieciskas nodarbības Pārgaujas ģimnāzijā.

Jaunieši veica eksperimentus, mērījumus un novērojumus, vai klimata pārmaiņas patiešām notiek un kādi ir to cēloņi. Piemēram, pētot koku paraugu gadskārtas, varēja uzzināt, kā koku augšanu ietekmē laika apstākļi — ja silts un mitrs laiks, koku gadskārtas platākas, bet auksta un sausa laika perioda rezultātā tās ir šaurākas. Līdzīgi laika apstākļu maiņu varēja noteikt, pētot ūdenstilpju slāņus. Savukārt, izmantojot sodu, etiķi un balonu, bija iespēja noteikt CO2 svaru.

Balstoties uz pētījumiem,  tika saņemts skaidrojums, kādas klimata sekas sagaidāmas Latvijā tuvā nākotnē. Piemēram, ko var atnest vētras ap Daugavpili, karstuma viļņi jūras un līča krastos, krasa sniega segas samazināšanās Vidzemē un Kurzemē, ievērojama jūras ūdens līmeņa paaugstināšanās, plūdi Daugavas krastos utt.

«ASPIRED» NODARBĪBAS bija tik radošas un aizraujošas, ka to dalībnieki skolēni vērtēja: labprāt tajās uzkavētos ilgāk. Sandras Gredzenas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru