Jaunie mediķi uz izķeršanu
Mazsalacas slimnīcā pašlaik netrūkst ne medicīnas māsu, ne viņu palīgu, kas koptu guļošos pacientus nodaļā. Pie ģimenes ārstiem strādā ārstu palīgi. Mazsalacas slimnīca komandā gaida zobārstu un cer, ka pēc kāda laika slimnīcā darbu sāks arī jauns ģimenes ārsts.
«Medicīnas iestādēm ir savstarpēji jākonkurē, jo darbaspēka trūkst. Ja jauns cilvēks izsaka vēlēšanos pie mums strādāt, tad darīsim visu iespējamo, lai būtu laba darba vide, lai cilvēks ir apmierināts un arī atalgots. Protams, viss atkarīgs no iespējām, bet mediķu akūtu trūkumu pašlaik neizjūtam, akūti nepieciešams ir zobārsts, domājot par visu novada iedzīvotāju interesēm, un pašlaik esam uzrunājuši jaunu puisi, kurš darbu apvienošanas kārtībā ir gatavs strādāt arī Mazsalacā. Taču laiks, kad viņš varētu sākt strādāt, vēl nav pateikts, tāpēc vēl neapgalvoju, ka zobārstu esam atraduši,» sarunā iesaistījās Mazsalacas slimnīcas direktors Edgars Grandāns, piebilstot, ka slimnīca pašlaik maksā stipendiju arī rezidentam, kurš, pabeidzot rezidentūru, varētu nākt un strādāt mazpilsētā par ģimenes ārstu.
«Mēs cenšamies laikus rast risinājumu. Slimnīca atrada līdzekļus, lai rezidentam izmaksātu stipendiju, jo vēlamies jauno speciālistu Mazsalacai piesaistīt. Ir jādomā uz priekšdienām, jo pāris kolēģu, kas ir pieredzējuši ģimenes ārsti, ir cienījamos gados, un, lai iedzīvotāji nepaliktu bez sava ārsta, par to ir jādomā,» uzsvēra Edgars Grandāns.
«Liesma» vairākkārt ir viesojusies Mazsalacas slimnīcā, un daudzkārt ir arī rakstīts par to, cik noturīgu, bet Latvijai vairs netipisku poliklīnikas un mazas lauku slimnīcas darbības modeli ir izdevies saglabāt mazpilsētā. Ģimenes ārsti strādā nevis privātpraksēs, bet slimnīcā un ar savu kapitācijas naudu, valsts iedalīto finansējumu piedalās kopējā slimnīcas budžeta veidošanā. Tajā pašā laikā ģimenes ārstiem nav jākārto sava un atsevišķa grāmatvedība, atkrīt kaut daļa no valsts uzliktā birokrātijas sloga, jo par viņiem rūpējas darba devējs — slimnīca. Mazajā slimnīcā pacienti var nodot analīzes, var saņemt dažādas fizioterapijas procedūras, var veikt rentgena izmeklējumus, ir arī procedūru kabinets. Slimnīcas otrajā stāvā jau daudzus gadus darbojas paliatīvās aprūpes nodaļa un pacientu aprūpi un ārstēšanu nodrošina stabils nodaļas mediķu kolektīvs.
MĀCĪJĀMIES UN DARĀM TO, kas mums interesē un patīk, — saka Marina un Jānis Janeviči. Ģimene izvēlējusies dzīvot Mazsalacā, un ir tikai loģiski, ka jaunie mediķi tur atraduši pastāvīgu darbu. Jāņa Līgata foto