Kā ronis pa aukstu ūdeni

- 2.Decembris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Arvien vairāk manu paziņu lokā parādās cilvēki, kas arī aukstajā laikā turpina peldēties – tādā veidā rūdot savu organismu. Šīs peldes sauc arī par roņošanu. ELĪNA KARLIVĀNE, Valmieras novada pašvaldības Sporta pārvaldes vadītāja vietniece, dalās ar savu pieredzi roņošanā. 

Sākums

Nu jau pirms deviņiem gadiem manā paziņu lokā sāka runāt par ziemas peldēm, pavīdēja arī info, ka kāds kaut ko tādu dara. Ar tā laika treniņu biedru Jāni skrienot izlēmām, ka mums arī to vajag pamēģināt. Tā bija pirmā advente, kad pirmo reizi ieskrējām ūdenī, un nolēmām, ka to darīsim katru adventi līdz Ziemassvētkiem. Vispār nekādi nebijām sagatavojušies peldei aukstā ūdenī – noģērbāmies, bļaudami ieskrējām ūdenī un bļaudami arī izskrējām ārā. Ļoti maz par to zinājām! 

Tomēr tā sajūta likās forša, un sapratu, ka par to ir jāuzzina kas vairāk, sāku par to lasīt un interesēties. Mēs vispirms izbaudījām paši uz savas ādas, kas tas ir, un tikai tad sākām mācīties, kā to darīt pareizi. Internetā bija atrodama informācija gan par pareizu elpošanu, gan par sagatavošanos, ieiešanu ūdenī – ka tomēr nevajag bļaujot skriet iekšā tajā ūdenī, ka vajag kontrolēt savu elpošanu. Un elpošanā ir visa tā atslēga – pareizi elpojot, sevi nomierini, arī novirzi domas no tā, cik auksts īstenībā ir ūdens.

VALMIERAS NOVADA ziemas peldēšanas entuziasti. Foto no Elīnas personīgā arhīva 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru