Kad situācija liek mainīt taktiku

- 5.Augusts, 2022
Viesis
Laikrakstā

VALDIS DOMBROVSKIS pašlaik ir viens ietekmīgākajiem politiķiem Eiropā –Eiropas Komisijas izpildviceprezidents un Eiropas Savienības komisārs Urzulas fon der Leienas komisijā.

Šotrešdien komisārs bija ieradies vizītē Valmierā un starp Sociālā dienas centra un topošā Industriālā parka apmeklējumiem iegriezās arī Liesmas redakcijā.

Stājoties amatā, par jūsu galveno izaicinājumu tika minēta spēja sabalansēt Eiropas ekonomisko attīstību ar zaļo kursu. Kādas korekcijas šajā plānā ieviesusi pandēmija un karš Ukrainā?

Protams, ja mēs salīdzinām pašreizējo situāciju ar to, kādā šī Eiropas Komisija sāka darbu, bija lietas, kas nāca neparedzēti – gan pandēmija, gan Krievijas agresija pret Ukrainu, līdz ar to nācies koriģēt darba kārtību un pēdējos nu jau vairāk kā divus gadus pamatā bijis darbs, kas vērsts uz šo dažādu krīžu pārvarēšanu – gan pandēmijas pārvarēšanas pasākumi, gan ekonomikas atbalsta pasākumi. Izveidots t.s. ekonomikas atjaunošanas noturības instruments, kur arī Latvijai pienākas 1,8 miljardi eiro grantu veidā ekonomikas attīstības veicināšanai. Tagad, protams, ļoti daudz jautājumu saistībā ar karu Ukrainā – gan pret Krieviju vērstās sankcijas, gan atbalsta pasākumi Ukrainai, un vakar mēs veicām 500 miljonu eiro izmaksu, bet kopumā pēdējo dienu laikā izmaksāts 1 miljards eiro Ukrainas atbalstam, tagad strādājam pie nākamajām atbalsta programmām.

VALDIS DOMBROVSKIS. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Aivars Kārlis - 7.Augusts, 2022 - 01:30

Prieks, ka tāda mēroga Eiropas varasvīrs "Liesmu" par tik vērā ņemamu laikrakstu uzskata, ka atrod laiku redakcijā iegriezties un īpašu interviju sniegt, kādu nav sniedzis pat nevienam citam, arī sevi par Latvijas mēroga laikrakstiem uzkstošajiem .Varbūt ir vērts pārtulkot un pat uz jau Eiropas mēroga laikrakstu, piemēram, "Berliener Zeitung", atsaucoties uz "Liesmu", aizsūtīt, lai arī mūsu Vācijas draugi zina, cik augstu tiekam vērtēti.

Pievienot komentāru