Kāda dīvaina reforma
Marta sākumā izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) atzina, ka skolu tīklu reformas ieviešanai varētu tikt atvēlēts vēl garāks pārejas periods, nekā tika plānots sākotnēji.
Pie tam salikums «varētu tikt» šajā gadījumā gandrīz droši nozīmē, ka noteikti arī tiks.
Rezultātā var teikt, ka reformas īstenošanas termiņi, kas sākotnēji bija noteikti līdz šā gada 1. septembrim, bet pēc tam pārcelti līdz nākamā gada 1. septembrim, tagad ir pagarināti vēl par gadu – līdz 2026. gada 1. septembrim. Pie tam šajā gadījumā jautājums nav par to, vai minētā reforma ir pareiza vai nepareiza, laba vai slikta utt., – katram no viedokļa aizstāvjiem šeit ir savi argumenti, kaut vai vieniem sakot, ka skolām nav jāpilda sociālās funkcijas, bet gan jāsniedz kvalitatīva izglītība, kamēr citiem atgādinot – ka nelielās skolas bieži ir pēdējā institūcija, kas uztur pie dzīvības kādas apdzīvotās vietas, un attiecīgi ka arī sociālās funkcijas ir ļoti svarīgas.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv
Ja pašvaldības vēlas saglabāt skolas ar 30 izglītojamiem ,tās taču drīkst to darīt. Tikai naudiņu vajadzēs un nebūtu godīgi naudiņu prasīt no izlīdzināšanas fonda. Jezga sacelta ne par ko ,vēlies saglabāt skolu ,saglabā ,tikai maksā no sava budžeta.