Katru gadu – divpadsmit kolekciju stāsti

- 4.Februāris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Par dažādu lietu kolekcijām lika aizdomāties nesen Valmieras muzejā skatītā izzinošā ekspresizstāde «Pie tējas tases», kurā aplūkojami tējas patvāri, tējkannas un vēl citi tējas dzeršanas rituāla priekšmeti. Interesanti, kādas kolekcijas tad ir atrodamas muzeja krājumos un kādi ir to stāsti? Par to plašāk «Liesmai» pastāstīja muzeja vēsturniece INGRĪDA ZĪRIŅA.

Jau trešo gadu – ekspresizstādes

«Lai mūsdienīgi popularizētu Valmieras muzeja krājumus, jau trešo gadu ar kolēģiem regulāri rīkojam ekspresizstādes. Katru gadu tā mums sanāk divpadsmit neparasti stāsti par dažādām tēmām – katrs no tiem ir kā kolēģu radošo domu lidojums, izmantojot muzejā pieejamās vēstures liecības. Tie ir ne tikai kolekciju, bet arī ar Valmieru saistītu personību un populāru dzimtu stāsti.

2020. gadā šo tradīciju iesākām ar vērpjamo ratiņu kolekciju, tai sekoja sarīkojumu afišu apskats par tēmu «Aicinājums uz deju», bija ieskats arī konfekšu un cigarešu kārbu un konfekšu ietinamo papīriņu kolekcijā, grezna izvērtās mežģīņu sievišķīgā rotaļa, toties vīrišķības papilnam bija izstādē par dunčiem un zobeniem, skanīgs stāsts sanāca par mūzikas atskaņotājiem, radio, patafoniem un skaņu platēm.

2021. gadu iesākām ar stāstu par cimdiem, tad pievērsāmies karikatūrām, grāmatizdevēja Jāņa Dūņa mantojumam, bija arī stāsts par šaursliežu dzelzceļu Smiltene - Valmiera - Ainaži, kopā ar muzeja apmeklētājiem priecājāmies par mums pieejamo pogu, kā arī lietussargu pārsteidzošo dažādību, tāpat svariem un atsvariem un vēl citiem muzeja krājumiem.

Viens no izstādes neparastākajiem patvāriem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru