Kluss un čakls mauriņa uzraugs
Nupat ar vienu lauku puisi spriedām par sētsvidus appļaušanu lauku sētā. Viņam, piemēram, augļu dārzā jau ne pirmo vasaru darbojas četrkājaini pļāvēji – aitas, kuras, kā zināms, zāli ar saviem zobiem nograuž maksimāli zemu.
Protams, šāds sezonas strādnieks nav peļams, pie tam rudenī, kad vairs zāles pļaušana nav aktuāla, šo palīgu var vienkārši apēst... Taču īsti lepnā zālienā aitas nelaidīsi, jo zālīte gan būs nopļauta, taču pēc tam arī kaut kādi sausie atlikumi būs jānovāc.
Tāpēc mūsdienu perfektajā pasaulē, kur teju vai katram no mums sava māja – pilsētā vai laukos – ir sava pils, ap kuru gribas arī perfektu zālienu jeb mauriņu, jāizvēlas atbilstoša tehnika, ar ko šādu darbu paveikt. Var to darīt ar dārza traktoriņu vai raideri, ar stumjamo – arvien plašāku popularitāti šobrīd gūst pašgājēji – zāles pļāvēju. Abos gadījumos tas prasīs arī cilvēku klātbūtni, zināmu fizisku piepūli un, protams, arī laika patēriņu. Plus vēl darba duna šiem agregātiem tāda, ka ar tiem nevar strādāt jebkurā jums tīkamā laikā, izņemot variantu, ka jūsu mājai nav kaimiņu tuvumā. Bet ir vēl viens variants – robotizēts zāles pļāvējs, kas visu paveiks pats, no jums paprasot vien samaksāt elektrības rēķinu un šad tad griežamos asmeņus nomainīt. Par šo izpalīgu mēģināšu ko derīgu jums izstāstīt šoreiz Vīru lietās. Personīgās pieredzes konkrētajā nišā man pagaidām nav, taču globālais tīmeklis šajā ziņā ir pietiekami runīgs. Galu galā – robotizēti zāles pļāvēji pasaules apritē ir jau ceturto gadu desmitu! Starp citu, jau 1995. gadā Husqvarna laida klajā Solar Mower, pasaulē pirmo komerciālo pilnībā robotizēto zāles pļāvēju, kas darbojās tikai ar saules enerģiju.
PAVISAM NEMANĀMS. Tikai uzmanīgs vērotājs pamanīs robota mājiņu pie kotedžas pamatiem šajā gleznainajā vietā Abula krastā.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv