«Kurtuve» saņem starptautisku atzinību

- 13.Oktobris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svinīgā apbalvošanas ceremonijā paziņoti «Latvijas Arhitektūras gada balvas 2023» laureāti. Starptautiskās žūrijas īpašā atzinība – arhitektu birojam «Sudraba Arhitektūra» par risinājumu Valmieras «Kurtuvei».

Šovakar «Kurtuvē» skatītāji nāks un baudīs Toma Treiņa iestudēto Ibsena pēdējo darbu «Kad mēs mostamies». Skanēs mūzika, runās aktieri, šķindēs kafijas krūzītes starpbrīžos, un būs skatītāju balsu murdoņa. 

Kurtuve ir vieta, kura agrāk bija pilsētas katlumāja, kas pārmaiņu procesā top par laikmetīgās mākslas telpu, bet pašlaik un kamēr Valmieras teātris ir pārbūves procesā, šis starptautiski novērtētais arhitektūras darbs ir teātra pagaidu mājvieta un lielākais spēles laukums. 

Ideju pārcelties uz šo ēku teātris prezentēja Valmieras novada pašvaldībai 2022. gada 1. oktobrī, savukārt pirmā izrāde jaunajās telpās notika jau 21. decembrī. Divu mēnešu laikā ar pašvaldības atbalstu un teātra piesaistīto Kultūras ministrijas finansējumu tika izstrādāts projekts un veikta pārbūve, izveidota teātra zāle un palīgtelpas, reizē saudzējot ēkas industriālo raksturu. Radītas telpas, kur teātris var elpot un būt. 

VALMIERAS TEĀTRA tikšanās ar skatītāju notiek «Kurtuvē». Topošā laikmetīgās mākslas telpa pašlaik ir teātra pagaidu mājas. «Kurtuvē» tiek spēlētas lielākā daļa repertuāra izrāžu, bet muzikālā izrāde «Koens. Atāls. Kurtuve» pērn decembrī iesildīja jauno kultūrtelpu. Foto no arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru