Labie darbi planētai

- 4.Novembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Ar saukli «Labie darbi planētai!» šonedēļ Latvijā norisinās Ekoskolu Rīcības dienas 2020. Katra skola aktivitātēm pieiet radoši, jo daļa skolēnu strādā attālinātā režīmā. Kampaņa norisinās jau astoto gadu.

Ekoskolu Rīcības dienu kampaņa atgādina, ka pastāv divas lielas cilvēku radītas vides problēmas – klimata pārmaiņas un bioloģiskās daudzveidības izzušana – un tās nekur nav pazudušas arī pandēmijas laikā. Viss šobrīd ir atkarīgs tikai no mūsu izvēlēm, tādēļ Ekoskolu skolēni izvēlas rīkoties un būt pārmaiņu nesēji savās kopienās.

Rūjienas pilsētas bērnudārza «Vārpiņa» skolotāja Ivita Segliņa stāsta, ka Rīcības dienas izglītības iestādē sākušās jau pirms nedēļas, īstenojot Latvijas Veselības sporta nedēļas aktivitātes. «Mēs gājām pārgājienos un «vācām kilometrus», lai šajā nedēļā sociālajos tīklos liktu izaicinājumu arī apkārtējai sabiedrībai ar domu, ka mazos kilometrus var veikt arī kājām, neizmantojot transportu,» tā Ivita Segliņa. Bērni kopā ar skolotājām mudina rūjieniešus aizdomāties, ka mazākus attālumus var mērot kājām vai ar velosipēdu, kas arī samazinātu kopējo ietekmi uz vidi. Katra  grupiņa savu maršrutu plānoja pati un pēc tam izmērīja noietos kilometrus. Papildus pārgājienam pa ceļam viņi arī savāca atrastos atkritumus. Skolotāja stāsta, ka pēc pārgājieniem, ar bērniem pārrunājot piedzīvoto, viņi ir gandarīti un dalās redzētajā. Bērnudārznieki to uztver kā piedzīvojumu. Šonedēļ tiek izaicināti vecāki, lai viņi pārspēj bērnu noietos kilometrus. Līdz ar to «Vārpiņā» šī gada Rīcības dienas būs nevis nedēļu, bet gan divas. Skolotāja Ivita Segliņa, veicinot labo piemēru, kopā ar saviem bērniem šonedēļ izvēlējušies celties agrāk un uz darbu un izglītības iestādēm doties ar velosipēdiem, jo ārā novembris mūs lutina ar laika apstākļiem.

VIESTURIEŠI skolas teritorijā stādīja krokusiņus. Sarmītes Balodes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru