Lai pasargātu sevi, tuviniekus un īpašumu
Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests iedzīvotājiem un pašvaldībām atgādina, ka rudenī ir jāsakopj viņiem piederošie īpašumi — jānopļauj zāle un jānovāc atkritumi. Pavasarī cīņa ar kūlas ugunsgrēkiem ir jau cīņa ar sekām. VUGD aicina sakārtot nesakoptās un neapsaimniekotās teritorijas.
RUDENĪ JĀSAKOPJ SAVS ĪPAŠUMS. Ja rudenī lauki, piemājas teritorijas un ceļmalas būs sakoptas un zāle nopļauta, tad pavasarī nebūs kūlas, kurai degt. Anta Lūsas foto
«Ir ļoti labi, ka Lauku atbalsta dienests un masu mediji šo ideju ir uztvēruši un mēs par kūlas dedzināšanu runājam jau rudenī, kad vēl tā lieta ir saglābjama,» saka Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš. «Cilvēki mēdz piemirst, ka ar saviem īpašumiem ir kaut kas jādara, un šis ir pēdējais brīdis, kad to var izdarīt, jo pavasarī jau tur var būt grūti vairs ko darīt. Ja cilvēks īpašumu būs sakopis, tad vairs nebūs jāuztraucas par to, ka kāda garāmgājēja nejauši nomests izsmēķis aizdedzinās pērnā gada zāli, un to arī neaizdedzinās cilvēks ar noslieci uz piromāniju. Kūlas dedzināšanas jautājums rudenī nav tik aktuāls, kaut gan arī pašlaik zāle ir pietiekami sausa, lai to aizdedzinātu. Pats esmu pieredzējis niedru veida zāles degšanu ziemā. Apkārt ir sniegs, bet temperatūra ir tik augsta, ka uguns izplatās ļoti ātri, tā veidojot bīstamu situāciju. Apkārt mums ir ēkas, meži, un, ja uguns tiek pie sveķota stumbra, tad ir pilnīgi vienalga, vai tā ir vasara vai ziema. Arī laukos netrūkst koka ēku, kurās uguns var izplatīties strauji. Pēc nesakoptā īpašuma degšanas mēs noformējam administratīvo pārkāpumu protokolu.»«Kūlas dedzināšanā lielāka aktivitāte ir pavasarī, uz rudeni tā nav tik izteikta,» stāsta LAD Ziemeļvidzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes administratīvās daļas vadītāja vietniece Baiba Kiršblate.
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv