Antis Lūsa

Uzvara karatē turnīrā Polijā

13.Novembris, 2019
Sports
Laikrakstā

Polijā, Belsko-Bjalā, no 11. līdz 13. oktobrim notika viens no lielākajiem un spēcīgākajiem karatē turnīriem Eiropā – Polijas OPEN Grand Prix Bielsko-Biala 2019. 

Ikviens aicināts ziedot galda spēles

7.Aprīlis, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras Jaunatnes centrā «Vinda» un Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā notiek akcija «Otrreiz spēli spēlēt prieks». Akcijas laikā līdz maija sākumam ikviens var nodot labi saglabātas, bet vairs nevajadzīgas attīstošās, izglītojošās un izklaides spēles — galda spēles, konstruktorus, puzles, elektroniskās un muzikālās spēles. Šoreiz īpaši aicināti piedalīties uzņēmumi un iestādes, organizācijas vārdā kopīgi nododot darbinieku atnestās spēles.

Aizstāvēt patērētāju nevēlas neviens

31.Marts, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Cik gan bieži ir dzirdēti gadījumi, kad cilvēki griežas pēc palīdzības Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Preces, par kurām pircējs sūdzas, mēdz būt dažādas un dažādās cenās. Dažkārt iegādāto preci sanāk palietot labi ja pusgadu, tad seko vairāki remonti, no kuriem reizēm nav pat jēgas. Rodas sajūta, ka remontdarbnīcas meistars tai tikai noslaucījis putekļus.

Jaunieši iepazīstas ar studentu dzīvi

18.Marts, 2016
Izglītība
Laikrakstā

Arī šogad no 16. līdz 23. martam vidusskolēni aicināti piedalīties pasākumā «Studenta anatomija» Vidzemes Augstskolā. Tā ir iespēja ikvienam vidusskolēnam  vienu dienu kļūt par Vidzemes Augstskolas studentu, lai tuvāk iepazītos ar augstskolas dzīvi.

Marts mūsu tautai ir sāpīgs mēnesis

17.Marts, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Vēsturnieki saka: bijušie leģionāri un it sevišķi viņu priekšniecība teikusi, ka esot cīnījušies pret boļševikiem, pret PSRS, nevis kā šodienas politikāņi saka: pret krieviem un Krieviju. Kurzemes katlā bija viena no abām leģionāru divīzijām — 19., un tā bija kāda 20. — 30. daļa no visa ielenktā Vācijas armijas grupējuma. Leģionāri padevās gūstā kopā ar pārējām Vācijas karaspēka daļām. Protams, leģionāri un vācu kareivji centās izvairīties no gūsta un bēguļoja pa mežiem.

Ugunsdzēsēju ēkā drīzumā būs lieli remontdarbi

17.Marts, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai pārbaudītu ASV finansēto remontdarbu virzību, Valsts Ugunsdzēsības  un glābšanas dienesta Valmieras daļā viesojās ASV armijas inženieru korpusa projektu inženieris, majors Rasels Tomass Destremps, VUGD projekta vadītājs Rūdolfs Āzens, ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības biroja projektu vadītāja Gunita Migliniece.

Tomāti ir garšīgi

10.Marts, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Līdz ar martu un domām par tomātu stādiem sācies to sējas laiks. Tāpēc Valmieras muzejā Dārzkopības entuziastu kluba «Tomāts» nodaļa rīkoja semināru «Viss par tomātu audzēšanu». Interesentiem savu pieredzi stāstīja Valmieras nodaļas biedre Natālija Zeltiņa un domubiedri — tomātu audzētāji Inese Zemeša no Kocēniem un Jānis Andersons no Siguldas novada. Klausītāji uzzināja par efektīviem tomātu stādu izaudzēšanas veidiem — kā sagatavot tomātu sēklas, kā iegūt veselu stādu utt.

Jaunieši palīdz pilsētai attīstīties

9.Marts, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai sekmētu jaunatnes politikas attīstību, līdzdalību, izstrādātu konkrētu rīcības plānu jauniešu ideju realizēšanai konkrētajās foruma tēmās, skolēnu pašpārvalžu un pašvaldību institūciju sadarbību Valmierā, pagājušajā nedēļā Vidzemes Augstskolā kopā ar pašvaldības vadītājiem notika Jauniešu forums.

Latvisko audumu izstāde

4.Marts, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jau par tradīciju kļuvis Burtnieku novada Valmieras pagasta bibliotēkā sadarbībā ar studiju «Riekums» veidot izstādi. Šoreiz tajā redzami lupatu deķi, spilvenos iedzīvinātas Vidzemes šatiera segas, ažūra tehnikā austas šalles, tamborēti eņģelīši, dažādi adījumi, austi dvieļi. Tā būs apskatāma līdz 18. martam.

Pirtnieks ar krietnu pieredzi

3.Marts, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau daudzus gadus Naukšēnos ar visdažādākajām aktivitātēm nodarbojas atpūtas centra «Nāras» saimnieks AIVARS RULLIS. Devāmies pie viņa apjautāties, kā veicies pagājušajā gadā un kādas ir nākotnes ieceres.

Veselības aprūpe nav sakārtota

2.Marts, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Patiesībā mums sen jau ir maksas medicīna, un pašlaik aktuāls kļuvis jautājums par obligāto veselības apdrošināšanu. Man ir šaubas, vai mūsu nodokļi tiek iztērēti lietderīgi. Piekļuve veselības aprūpei joprojām ir būtiska problēma, kam par iemeslu ir mazais valsts finansējums un lielie tiešie maksājumi, kurus iedzīvotāji sedz paši. Tāpat nepietiekams finansējums pagarina pacientu rindas, un neapmierinātās vajadzības pēc veselības aprūpes Latvijā ir vislielākās ES. Lielai daļai iedzīvotāju veselības aprūpe ir nepietiekama, steidzamās izmeklējuma vajadzības netiek apmierinātas. Piekļuve veselības aprūpei pēdējos gados nav uzlabojusies, un liekas, ka līdz šim šo problēmu nav spējis sakārtot neviens veselības ministrs.

Savus mīļos jauki pārsteidziet arī ikdienā!

19.Februāris, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Starp mums pārsvarā pieņemts, ka mīlestības diena ir 14. februāris, un tad jau mīlošs pāris viens otru cenšas kā iepriecināt — ar ziediem, dāvanām, kādu pārsteigumu. Manuprāt, ikvienam lielāks pārsteigums ir ikdiena, kad no mīļotā cilvēka sagaidi patīkamus vārdus, rīcību, kad ir kopīgi darāmi darbi. Jauki, ka iemīlējušies arī izveido ģimeni, kurā ir vecāki, bērni, nereti arī vecvecāki. Ģimene valstij ir ļoti svarīga sociālā grupa.

Realizēs jaunus projektus

8.Februāris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Līgumus ar astoņu ideju īstenotājiem Valmieras novada fonda organizētajā projektu konkursā «Sev, tev, novadam» fonda vadība parakstīja viņnedēļ Valmieras integrētajā bibliotēkā. To kopējā summa ir 4507,40 eiro.

Prezentēti zinātniskie projekti

3.Februāris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pašvaldības finansētā zinātnisko grantu konkursa ietvaros Vidzemes Augstskolā īstenoti divi zinātniski projekti pašvaldībai un reģionam prioritāros pētījumu virzienos.

Valmieras sadarbībai ar Vilandi

2.Februāris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierā viesojās Igaunijas pilsētas Vilandes pašvaldības delegācija. Dienas pirmajā pusē ar domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, priekšsēdētāja vietnieku Ričardu Gailumu, izpilddirektori Eviju Voitkāni un izpilddirektores vietnieci Daci Jasi tika pārrunātas sadarbības iespējas. Tāpat delegācija apmeklēja Valmieras tehnikumu un Valmieras integrēto bibliotēku. Savukārt dienas otrajā pusē norisinājās darbs grupās, delegācija tikās ar Valmieras Drāmas teātra,  Viestura vidusskolas, pilsētas pašvaldības, Mūzikas skolas un Mākslas vidusskolas pārstāvjiem.